hankin tossa lokakuun alussa elisan kaapeli netin ja motorolan reitittimen.
nyt olen käyttänyt elisaa kaksiviikkoa ja perjantaina tuli ensimmäinen kuukausimaksu ajalta 11.9-12.10 siis ajalta jolloin minulla ei ole ollut edes laajakaistaa.
soitin elisalle ja kysyin että mitä tämä tälläinen peli on, elisalta sanottiin että kyllä teillä on ollut tämä kaapeli kaista kuukauden.
lopulta sitten selvisi että elisalla oli väärä tietoa ja he pahoittelivat asiaa "laskutus muttunut siten että maksat koko kuukaudesta jos hankit kaistan kuunalussa" sain näin ollen elisalta korvaukseksi kolme kuukautta ilmaiseksi.
elisa huijaa käyttäjää
2
509
Vastaukset
- bryan malone
elisalla kyllä on paljon ongelmia laskujensa kanssa, mutta ei ole mitään väliä kun korvauksia saa heti jos he jotain mokaavat.
minun yhdellä tutulla on elisan kaapeli kaista ja se pätki kunnes linjat vaihdettiin ja elisaltapa tuli myös todella upea korvaus nimittäin kaveri sai puolivuotta ilman kuukausi maksuja ja vieläpä aivan upouuden wlan modeemin ilmaiseksi (arvo 125 euroa)
jos elisa jotain tekee väärin tai asiakas ei ole tyytyäväinen operaattoriin niin hyvitystä tulee heti.- veijalainen
tiedän että elisa jakaa ilmaiseksi webstarin modeemeja kun taas soneralta saa vain motorolan ja vielä pitää maksaa että saa langattoman.
toista se on soneran kanssa, nimittäin heiltä ei tule korvauksia vaikka netti pätkisi tai olisi poikki vuoden putkeen, he sanovat vaan että me emme löydä vikaa ja täten emme anna teille korvauksia.
elisa on ainut operaattori suomessa joka tunnustaa vikansa heti ja antaa myös korvauksia heti, ainut huono puoli vaan on se että elisan linjat ovat aina melkein poikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2093604Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133396Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä872586Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512075Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.101914Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721163
- 741160