hankin tossa lokakuun alussa elisan kaapeli netin ja motorolan reitittimen.
nyt olen käyttänyt elisaa kaksiviikkoa ja perjantaina tuli ensimmäinen kuukausimaksu ajalta 11.9-12.10 siis ajalta jolloin minulla ei ole ollut edes laajakaistaa.
soitin elisalle ja kysyin että mitä tämä tälläinen peli on, elisalta sanottiin että kyllä teillä on ollut tämä kaapeli kaista kuukauden.
lopulta sitten selvisi että elisalla oli väärä tietoa ja he pahoittelivat asiaa "laskutus muttunut siten että maksat koko kuukaudesta jos hankit kaistan kuunalussa" sain näin ollen elisalta korvaukseksi kolme kuukautta ilmaiseksi.
elisa huijaa käyttäjää
2
490
Vastaukset
- bryan malone
elisalla kyllä on paljon ongelmia laskujensa kanssa, mutta ei ole mitään väliä kun korvauksia saa heti jos he jotain mokaavat.
minun yhdellä tutulla on elisan kaapeli kaista ja se pätki kunnes linjat vaihdettiin ja elisaltapa tuli myös todella upea korvaus nimittäin kaveri sai puolivuotta ilman kuukausi maksuja ja vieläpä aivan upouuden wlan modeemin ilmaiseksi (arvo 125 euroa)
jos elisa jotain tekee väärin tai asiakas ei ole tyytyäväinen operaattoriin niin hyvitystä tulee heti.- veijalainen
tiedän että elisa jakaa ilmaiseksi webstarin modeemeja kun taas soneralta saa vain motorolan ja vielä pitää maksaa että saa langattoman.
toista se on soneran kanssa, nimittäin heiltä ei tule korvauksia vaikka netti pätkisi tai olisi poikki vuoden putkeen, he sanovat vaan että me emme löydä vikaa ja täten emme anna teille korvauksia.
elisa on ainut operaattori suomessa joka tunnustaa vikansa heti ja antaa myös korvauksia heti, ainut huono puoli vaan on se että elisan linjat ovat aina melkein poikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1456069
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k253726Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1282911- 472568
- 372421
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä251945Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2691914Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511858- 341633
- 281600