Nalleista

Minkämerkkiset nallit on pehmeäkuorisia ja mitkä kovakuorisia. Kysymys on isoista kiiväärinalleista. Pitäis kaverille ladata ja se sanoi että pitää olla pehmeäkuorinen nalli, muuten ei sytytä.
2772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Amerikkalaiset, CCI ja Winsu ovat ainakin pehmeitä.

Äänestä
  • Jos tarvitaan kiväärissä pehmeäkuorista nallia että syttyy kannattaa asetta käyttää sepällä, ei ole mahdoton korjausoperaatio ja säästyy monelta harmilta.

    Jos nalli syttyy "vaivoin" mikä em.tapauksessa hyvinkin mahdollista ei se ainakaan paranna aseen toimintaa.

    Cci ja Winchester varmaankin pehmeitä, Federall taas kovimpia mutta myös PARHAITA ja Magnum nalleista varmaan PARAS jos puhutaan sytytystehosta (Federal 215 Magnum) Match nallit sitten erikseen (tarkka-ammunta)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloitteva latailija kirjoitti:

Minkämerkkiset nallit on pehmeäkuorisia ja mitkä kovakuorisia. Kysymys on isoista kiiväärinalleista. Pitäis kaverille ladata ja se sanoi että pitää olla pehmeäkuorinen nalli, muuten ei sytytä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu