Polkupyörän napavaihteisto

Pitäisi purkaa napavaihteisto, voisiko joku kertoa miten se tehdään?
31400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aloitetaan avaamalla akselilla olevat mutterit ja siitä se jotenkin lähtee sitten purkaantumaan...

Äänestä

Tuolla tietämyksellä suosittelisin jättämään tekemättä ja kääntymään osaavan polkupyöräkorjaamon puoleen.

Äänestä

Tarkista esim. polkupyörän mukana tulleista papereista napavaihteiston malli. Lienee Shimanon valmistama? Haulla Shimanon sivuilta löytyy räjäytyskuvat helpottamaan operaatiota. Jos ei sen avulla onnistu, jätä projekti suosiolla väliin. Niihin vaihteistoihin on muuten oma vaseliini, jota löytyy nettiputiikeista n. 100 g tuubeissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunturi Vip kirjoitti:

Pitäisi purkaa napavaihteisto, voisiko joku kertoa miten se tehdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu