jaa miksi?
no raumalaiset äidit katsokaas synnyttää kaikki lapsensa porin satakunnankeskus sairaalassa kun ei omalla pikkuisella paikkakunnalla ole edes kunnollista neuvolaa.
Raumalaiset muuttaa poriin keskelle sivistystä.
Raumalaiset on oikeesti porilaisia.
3
176
Vastaukset
- tulee s...
Niin ja kaikista tulee SUIPPOKORVIA
- varmastikin
hauskaa.Täällä päätettiin kahden tärkeän asian välillä jotka ovat synnytys ja dialyysihoito.
Molemmat ovat vaikeita.Ennen käytiin dialyysissä porissa mutta hoito on raskas ja matkustaminen kotiin hankalaa,yhtään vähättelemättä synnyttämistä jollaisessa olen ollut vaimon tukena mukana.
Tämän aloittajalle sanoisin:Ajattele mistä alat vitsailemaan.
Joko ajatus kulki?
Nyt on aikasi hävetä. - Taliomena
varmastikin kirjoitti:
hauskaa.Täällä päätettiin kahden tärkeän asian välillä jotka ovat synnytys ja dialyysihoito.
Molemmat ovat vaikeita.Ennen käytiin dialyysissä porissa mutta hoito on raskas ja matkustaminen kotiin hankalaa,yhtään vähättelemättä synnyttämistä jollaisessa olen ollut vaimon tukena mukana.
Tämän aloittajalle sanoisin:Ajattele mistä alat vitsailemaan.
Joko ajatus kulki?
Nyt on aikasi hävetä.näin se on. Raumalaiset koettaa vain purkaa pahaa oloaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1779484Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3527194Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1066072Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen284253- 1714104
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht903842Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu933734Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1943100
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik172744