natolle, joka päivittäin tappaa ihmisiä!
Jumalatonta natokiimaa
saatnan meininkin
4232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pohjois-Atlantin puolustusliitto NATO synnytettiin toisen maailmansodan jälkeen puolustamaan vapaata maailmaa ja torjumaan Neuvostoliiton ja sen liittolaisten aiheuttamaa uhkaa. Jos NATOa ei olisi perustettu, niin todennäköisesti Eurooppa olisi menetetty Neuvostokommunismin alttarille. Kommunismi sortui omaan mahdottomuuteensa, mutta NATO:lla on yhä tehtäviä. Terrorismi, anarkismi ja erilaiset diktatuurit eivät suinkaan ole kadonneet maailmasta. Vapaan maailman tulee yhä kyetä puolustautumaan. Vapaa maailma on myös kristitty ja sitä kautta oikeudenmukainen ja hyvää tahtova.
Nato sopimusten mukaan olisi tullut lopetta 1991.
ei muuta...
NATO on yhä tarpeellinen länsimaisen demokratian puolustamiseksi. Äärivasemmistolaistaustaiset saattavat olla eri mieltä. Mutta länsimaiseen demokratiaan kuuluu sanan- ja mielipiteenvapaus. Äärivasemmistolle kova paikka tämä vapaus. Se on aina halunnut Suomeen kommunistisen puoluediktatuurin.
olisikohan aika tarkistella nato=usan etu euroopassa kantaa uudemman kerran. sen hedelmistä pystyy näkemää päämäärät. ja kokareiden intoa=natokiimaa uudesta kantista.toisin sanoen mitä paskaa nato nykypäivänä.kristitty ei muuten autmaattiseti mikään oikeuden mukainen enempikin ihmistyyppi kysymys.kristillisen yhteiskunnan hedelmät taas hyvin nähtävissä lähi idässä usan jotamana ja yleensä missä tämä terrorismin ja kristinuskon esi taistelija on ollut visiitillä jälkeen jää paskaksi pommitettuja kaupunkeja nälkään ja lääkeiden puutteeseen kuolevia lapsia ja vanhoja akkoja,kuule siinä sulle vähän kaunista kristillis nato sekaista idyliä.