Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miehen orgasmittomuus

Ongelmamme on se, että mieheni tulee aina ensimmäisellä kerralla. Sitten pidämme tunnin-kahden tauon jonka jälkeen aloitamme uudestaan.

Tällöin mies ei kuitenkaan, kovasta yrittämisestä huolimatta, laukea. Pitäisikö kertojen välissä oleva aika olla pidempi, vai pitäisikö asennon olla joku tietty?
4853
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On liikaa vaadittu, jos odotetaan miehen laukeavan noin pian uudelleen (ainakaan helposti).
Onhan tietysti poikkeuksiakin, jotain monestilaukeavia.

Äänestä

Minä itse vaadin ainakin 2 kerran välissä nykyään sen noin 8 tuntia aikaa jotta latautuu, nuorempana se oli toisin. Koska en tiedä kuinka usein harrastatte seksiä niin ehkä se auttaa miestäsi laukeamaan 2 peräkkäin kun pidätte esim. 1 viikon tauon! Itse olen yrittänyt nykyisinkin tuota 2h päästä laueta uudestaan ni ei onnistu, mut syyki on mulla ainakin siinä että sitä seksiä tulee harrastettua päivittäin 1- 3 krt ilman välipäiviä. Itse olen todennut että paras asento on silloin kun ei meinaa tulla, niin takaapäin jalat on naisen sivulla eli vähän niin kuin osittain istuen. Tässä asennossa se tuntuu mahtavalle ja menee ihanan syvälle!:)toivottavasti näistä oli jotain apua teille!
Ps. Se voi johtua myös siitä että kunto pettää miehellä ja tällöin vie keskittymistä itse asiasta!

Äänestä
  • viikon taukoja meillä on joka viikko: mies on armeijassa. Joten iässäkään ei pitäisi olla vikaa. Eikä kyllä kunnossakaan.

    "takaapäin jalat on naisen sivulla eli vähän niin kuin osittain istuen."
    En oikein ymmärrä mitä haet tällä selityksellä? Onko asennolle kenties jotain nimeä tms?

    Äänestä

  • Alkup. kirjoitti:

    viikon taukoja meillä on joka viikko: mies on armeijassa. Joten iässäkään ei pitäisi olla vikaa. Eikä kyllä kunnossakaan.

    "takaapäin jalat on naisen sivulla eli vähän niin kuin osittain istuen."
    En oikein ymmärrä mitä haet tällä selityksellä? Onko asennolle kenties jotain nimeä tms?

    nyt ei voi olla mitään muuta syytä kuin se että miehesi on väsynyt armeijasta johtuen, koska itse aikoinani tuossa iässä menin kuin duraselpupu 4-5 krt päivässä:)yksi asia on että miehesi ei ehkä kiihotu enään riittävästi sen ensimmäisen kerran jälkeen, joten kokeilkaa jotain erityistä esim. toisella kerralla pukeudut seksysti tai katsotte vaikka k-18 filmiä samalla. Joo, eli tuo asento, en muista onko sillä jotain nimeä, mutta se on sillai että aluksi mies ottaa naisen takaapäin normaalisti esim. sängyllä nainen on polvillaan ja mies kans, josta sitten mies siirtyy seisomaan polvet koukussa ja miehen lantio nousee tällöin ylemmäksi eli tavallaan mies on istuma asennossa takaapäin. Eli yksinkertaisesti takaapäin mutta mies vain siirtyy ylemmäksi:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toisella kerralla kirjoitti:

Ongelmamme on se, että mieheni tulee aina ensimmäisellä kerralla. Sitten pidämme tunnin-kahden tauon jonka jälkeen aloitamme uudestaan.

Tällöin mies ei kuitenkaan, kovasta yrittämisestä huolimatta, laukea. Pitäisikö kertojen välissä oleva aika olla pidempi, vai pitäisikö asennon olla joku tietty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu