En ole aiemmin saanut orgasmia ja tiedän, että vika on minussa. Kaikki miehet jotka ovat minun kanssa harrastaneet seksiä, ovat olleet uskomattoman taitavia tyydyttämään "tarpeeni"! Kovasti ovat yrittäneet saavan minua laukeamaan, mutta ei vain onnistu.
Kerran minulla taisi olla aika lähellä, että orgasmi oli tuloillaan..käskin miehen kuitenkin lopettamaan, koska minuun sattui :o. Tuntui kun olisin saanut jonkin pienen tosi kivuliaan sähköiskun. Orgasmi se ei kuitenkaan ollut, en ainakaan usko. Sitä ennen samaan aikaan tunsin suurta tyydytystä ja sitten pientä kipua, mikä minua vaivaa?
-Kiitokset jo näin etukäteen :)
Kerran minulla taisi olla aika lähellä, että orgasmi oli tuloillaan..käskin miehen kuitenkin lopettamaan, koska minuun sattui :o. Tuntui kun olisin saanut jonkin pienen tosi kivuliaan sähköiskun. Orgasmi se ei kuitenkaan ollut, en ainakaan usko. Sitä ennen samaan aikaan tunsin suurta tyydytystä ja sitten pientä kipua, mikä minua vaivaa?
-Kiitokset jo näin etukäteen :)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ensinnäkin on tosi harmi etteivät miehet ole saaneet sinua laukeamaan, joka on minusta se kaikkein tärkein ja ihanin asia miehen näkökulmasta kun nainen saa ja oikein kunnolla. Tuo sattuminen kyllä ihmetyttää, mutta minun seksipartnereilla on ainakin ollut joskus alapää niin hellänä sen jälkeen kun ovat saaneet orgasmin tai sitä seksiä on jatkettu niin kauan että se alapää on tullut siitä helläksi. Ehkä sinua ei vaivaa mikään, mutta kysyisin että oletko saanut orgasmia omin avuin? Jollet ole niin suosittelen että teet sen aluksi yksin!!
..ole myöskään saanut tehtyä itselleni orgasmia, koska tässä on myös sellainen juttu, että en itsetyydytä ollenkaan. Minua ällöttää kosketella itseäni. Ei kai se niin hirveää ole, vaikken saisi orgasmia ikinä?
Orgasmia et voi saada, jos itsetyydytyskin on ällöä.
Valitan, noin se vaan on. Lukko päällä aivoissasi-
Orgasmin voi saada toisen kanssa vasta sitten, kun se onnistuu myös yksin.
lyyti kirjoittamaan kun vain tyydytät itsesi aluksi. Siinä ei ole mitään äklöä! Takaan että kun saat kerran joudut välittömästi kokeilemaan sitä uudelleen!:)Kyllä jäät tosi paljosta paitsi jollet saisi ikinä orgasmia, sehän on maailman ihanin asia:)Nyt alat toimeen, hierot sormin ja käytät dildoa jos on tai jotain muuta. Samalla laitat silmäsi kiinni ja fantasioit jostain aivan ihanasta, niin jos on tuntunut se itsetyydytys äklöltä niin kyllä unohtuu siinä fantasioinnin humussa! Ps. jos sinulla on mies ystävä niin käske sen nuolla kunnolla ja opastat sitä minkälainen nuoleminen tuntuu ihanalta!
Kllä vika on osaamattomassa miehessä ja välillisesti myös sinussa kun hakeudut tumpeloiden seuraan
Nyt kyllä harjoittelet omat orgasmisi toimimaan. Ne kuuluvat naisen elämään ja hyvin toimivaan vartaloon. Eipähän tuu masennuksia, eikä muitakaan pikku vaivoja.
Miten vielä tällä vuosituhannella joku voi olla noin tietämätön omasta kehostaan, kun tietoa on.... kun kysyjälläkin on ikää 24 vuotta jos nimimerkiin on uskomista?
Milulla on ihan sama ongelma. Mieheni on tehnyt kaikki mahdolliset "temput", mutta en vaan saa. Ja minullakin ilmenee kipua n 10 min jälkeen! Sellaista liiallista polttelua, joka ei enään tunnu mukavalta. En myöskään saa itse itseäni saamaan orgasmia. mikä vikana?
http://web4health.info/fi/answers/sex-orgasm-cause-f.htm
ja tämä minkä jo laitoinkin ihan uudelle keskustelulle aluksi
http://www.vaestoliitto.fi/seksuaaliterveys/seksuaaliterveysklinikan_nettipa/miehet/artikkelit/klitoriksen_mysteeri/