Asiahan on nyt niin, että näitä firmoja tulee kuin sieniä sateella. Kannattaa käydä tekeen itselle listaa niistä yrityksistä, joissa ei ole useampaa brändiä. www.pikavippi.org on vertailu, jossa näkyy myös luottoa myöntävän brändin omistava yhtiö. Itse en enää ikinä suosi esim Reissuluottoa tai Risicumia, jotka omistavat useamman brändin. Tällöin et saa lainaa toisesta jos toiseen laina on auki. Tämä on tehty vain tekstiviestirahojen keräämistä varten!!! olkaa varovaisia ja valitkaa viisaasti! Hyviä ja varmoja firmoja esim: Viestilaina, Ferratum, viestivippi, Pikavippi. Paskoja lainaajia: Easylaina, fennolaina, viestiluotto, hetirahaa, hetiluotto, suoravippi... Katsokaa itse. Valitkaa parhaat!
Varokaa RAHASTUSTA!!
tässä epäreilut!
62549
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pisimmät maksuajat, eniten lainavaihtoehtoja, lainaa nyt myös 19 vuotiaille(mulle), Laina tilillä alle 10 minuutissa...Jihaa!!
iiiihaaahaaaa (credit 24) iiihhaaahaaaa
Paskin firma! Ei anna lainaa, vie tekstarimaksut!
Paskin lafka!
perseestä
http://img229.imageshack.us/my.php?image=pullots7.jpg
Muuten ihan hyvä tuo lista, mutta www.fennolaina.fi (Fennolaina) kertoo tuotteen olevan 2000-6000 euron laina jonka saadakseen pitää olla nettotulot 1600/kk ;) Ei siis ihan pikavippimateriaalia.
Hetilainaa.fi taas puolestaan tarjoaa myös perinteistä kulutusluottoa 500-2000 euroa.
Todennäköisesti pikavipit hetiluotto ja hetirahaa sekoittuvat siihen nimiensä puolesta.
Alkaa nimet loppumaan kun noita paikkoja on niin jumalaton määrä. Jossain sanottiin että n. 50