eli ei muuta kun kokemuksia...onko jollakin mahdollisesti ollut kumpaisetkin autot? ? ? ajomukavuuserot,kulutus,varaosat/hinnat,vakuutukset tai jotain muuta!! itsellä on 124 200d ja oon himoinnut bemua...en tiä onks järkee.......vai ei......?????
525TD BMW - 124 250d MB
kesävertailu
2453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oon ollu 250D tomaatti -91. Laama peli ja liukkaalla paska ajettava. Siis talvella ei pääse häjystä paikasta liikkeelle. Bemu ainakin tehokkaampi, muuta en osaa sanoa
Mersu kivempi kattella
Itsellä sekä 524td BMW että MB 300D,autot on hieman erilaisia,bemussa vähemmän tilaa, osat kalliimpia ja vaikeammin saatavia.525TD on edelleen sisustaltaan ahtaampi, mutta kone on tehokkaampi.Alusta taas on vaatii huomiota/osien vaihtoa enemmän kuin MB.Eli suo siellä, vetelä täällä, jos paljon ajat,kallistuisin MB:n puolelle,ylläpitokulut on pienemmät.