Vihdoinkin Matti! Olen odottanut sinua, maailman parasta mäkihyppääjää takaisin mäkihypyn pariin jo vuosia! Mielestäni sinulla olisi oman urasi johdosta paljon annettavaa lajille, jossa olit suveneeristi paras. Tiedät, mitä menestyminen antaa, ja varsinkin, kuinka paljon se vie. Tuskin kukaan toinen suomalainen urheilija on yhtä tunnettu maailmalla, kuin sinä Matti! Olet mielestäni maailman kovin SUOMALAINEN! Perusteina väittämääni annan seuraavat faktat. Hyppäät mäkeä, kuten suomalainen. Treenaat, kuten suomalainen. Ryyppäät, kuten suomalainen. Nait vielä makkaratehtailijankin, joten syöt, kuten suomalainen. Haluat menestyä kaikessa mihin ryhdyt, kuten suomalainen. En siis epäile, ettetkö pärjäisi veteraanikisoissa, kuten suomalainen! Tsemppiä Matti!
Maailman kovin SUOMALAINEN
3
412
Vastaukset
- Juuri näin
ASIAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- kaikki!
Matti on ikääntymään päin oleva alkoholisti jolla on väkivaltaisia taipumuksia. Ennen Matti oli kova urheilija vaikka ongelma jo silloinkin varjosti uraa. Mutta nyt siis alkoholisti, ei mikään sankari.
Suomen kansa on niin vitun junttia että tekevät Matin alkoholiongelmastakin legendaa, vaikka se on todella masentavaa seurauksineen ja linnareissuineen. Joten älkää nyt housuihinne laskeko jos Matti jostain K-30 mäestä alas tulee.
Kaikkea hyvää Matille kaikesta huolimatta. - ali.s.taja
kaikki! kirjoitti:
Matti on ikääntymään päin oleva alkoholisti jolla on väkivaltaisia taipumuksia. Ennen Matti oli kova urheilija vaikka ongelma jo silloinkin varjosti uraa. Mutta nyt siis alkoholisti, ei mikään sankari.
Suomen kansa on niin vitun junttia että tekevät Matin alkoholiongelmastakin legendaa, vaikka se on todella masentavaa seurauksineen ja linnareissuineen. Joten älkää nyt housuihinne laskeko jos Matti jostain K-30 mäestä alas tulee.
Kaikkea hyvää Matille kaikesta huolimatta.Tiedän, että Matti on viinaan menevä. Tiedän että Matti on istunut. Tiedän, että Matti ei ole täydellinen. Silti! Silti Matti on kiistämättä maailman kovin suomalainen. Kuinka moni voi kiistää Matin saavutukset mäkihypyn saralla? Kuinka moni suomalainen urheilija tunnetaan uransa jälkeen yhtähyvin kuin Matti? Kuinka monesta suomalaisesta urheilijasta on tehty elokuva? Ja pisteenä iin päälle...Matti rakastaa makkaraa, kuten suomalainen! Jopa niin, että nai makkaratehtailijan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544716
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684275- 673892
- 1263855
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793498- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450