EI PIKAVIPEILLE

Hei kaikki... Olkaa fiksuja ja unohtakaa pikavipit, itse jouduin niitä ottamaan että sain vuokrat maksettua ja sit en pystyny vippejä maksamaan nyt niitä on käräjillä 15 kappaletta ja ulosottoon ovat menossa, ei se että menettää muutamaksi vuodeksi luottotiedot ole paha juttu vaan ne korot ja takaisin maksut, minua ainakin pelottaa yöt menee valvoessa,laskiessa ja miettiessä et mitä pitäis tehdä ja sit ku on viel kulutusluottoja ja pankkilainoja noiden lisäksi. Karsikaa menoista syökää makaroonia ja eläkää niukasti ennemmin kun lankeatte helppoihin rahanlähteisiin, niissä on aina koira haudattuna, bisnestähän ne sillä tekevät. Jos jollain on hyviä neuvoja mitä mun kandeis tehdä siis itsemurhan lisäksi niin otan mielelläni vastaan, itse olen täysin neuvoton.
121774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos olisin sinun asemassa, niin ottaisin lisää velkaa!! Älä rupee kieriskelee itsesäälissä vaan ota lisää lainaa.

Teet nyt vaan lainahakemuksen ja lähdet vaikka lomailemaan lainarahoilla, siellä ne murheet unohtuu. Eikä niitä ole pakko maksaa takaisin, otat vaan sen verran paljon lainaa, että elät niillä mukavasti jonkun aikaa.

Nordeasta ja okosta saa helpolla joustolainaa, ge money lainaa myös helpolla, Indeluotto on nopea ja helppo, Ellos, Halens, Cellbes kaikki voi hakea netistä kätevästi.

Ota kaikki mahdolliset pikavipit, niitä on paljon.
Ostosrahasta saat 1000 euroa parissa minuutissa,credit24 antaa myös lähes tonnin.

Näillä pääset alkuun ja lomailemaan ja kuluttamaan. Kyllä kaikilla pitää muutama tonni olla käyttörahaa aina taskussa.

Äänestä
  • Tämäkin ketjun avaaja on elävä todiste siitä, että meitä on moneen lähtöön. Kusi jäätyy talvella, joten ainakin sisällä kannattaa pysyä. Kysymykseen siitä, miten näitä kusipäitä yleensä riittää joka lähtöön, nähdäkseni syy on selvä. Lukioon päättyy suurin piirtein 50% ikäluokasta, joten jokaisena vuonna, 25.000-30.000 uutta kusipäätä syntyy, joilla pitäisi olla elinikäinen edunvalvoja... Tästä nimenomaan ketjun avaaja on oiva esimerkki. Ota itsesi niskasta kiinni, säälillä ei pitkälle pötkitä

    Äänestä

haudattuna? Tuliko vipin kulut yllätyksenä? Etkö ymmärtänyt että satasen vipistä maksetaan taksiin 120 euroa eikä 90 euroa? Mistä näitä idiootteja sikiää!!!!

Äänestä
  • Hienoa että jaksatte vielä vittuilla ja kääntää puukkoa haavassa, tiesin kyllä korot ja kulut ja 14 päivän maksuajat mut mitäs teet kun 150 tuntia teet kuussa töitä, enempää ei löydy ja palkkaa tulee tilille 700 euroa ja vuokra on 500 euroa ja syödäkin pitäis ja maksaa sähköt. Vuokranantaja lähettää häätökirjeen ja sossuun ku meet ni oot väärän värinen tai liian selvinpäin saadaksesi sieltä apua.
    Jälkiviisaus on jälleen liian myöhässä, parempi kai olis ollu jäädä ilman asuntoa.

    Äänestä

  • Enkä mä yrittänyt sääliä hakea tolla kirjoituksellani , vaan antaa varottavan esimerkin niille jotka kyselee täällä uusia ja helppoja pikavippipaikkoja ja kysyä neuvoa jos joku on käynyt saman läpi.

    Äänestä

ei kannata vippejä ottaa älyttömät korot ja siitä se velkakierre alkaa ja ongelmat. jos pankki ei myönnä 400€ lainaa työttömälle pitkällä maksu ajalle, ja vippiä saat työttömänä 400€ 14vrk maksuajalle isolla koroilla!!! vähän ihmettelen tätä touhua eikös vipeissä kuitenkin pitäis olla vakituiset tulot/ja työ jotta sais vippiä.

Äänestä

Missä oot oikeen töis , jos teet 150 tuntii töitä ja palkkaa tulee 700 euroo. Aika surkee täytyy palkan olla.

Äänestä
  • rahaa se vain on!

    Äänestä

  • mutta tsemppiä kirjoitti:

    rahaa se vain on!

    niin provikka palkalla ku myyt huonoa tuotetta niin lopputulos on verojen ja liiton maksujen jälkeen juuri tuo. Ja jos yhtään sivummalla asuu pk.seudulta niin aivan arkipäivää mikäli aikoo töitä tehdä.
    Tsemppiä tosiaan sinulle!
    Kantapäänkautta korkealle!
    Mut ottakaa oikeesti uoret oppia tälläsistä tapauksista ja unohtakaa viikonloppu vipit!!!

    Äänestä

ja laita kaikki Kärppien voittoon lauantaina!!!
Varmat voitot sieltä ja maksat kivasti vähän vippivelkaa pois!!

Äänestä

kerro äitille!

Äänestä
  • mina myyn halval imuuria mika maksa minule eneman mita mina ite sita saan,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pulassa kirjoitti:

Hei kaikki... Olkaa fiksuja ja unohtakaa pikavipit, itse jouduin niitä ottamaan että sain vuokrat maksettua ja sit en pystyny vippejä maksamaan nyt niitä on käräjillä 15 kappaletta ja ulosottoon ovat menossa, ei se että menettää muutamaksi vuodeksi luottotiedot ole paha juttu vaan ne korot ja takaisin maksut, minua ainakin pelottaa yöt menee valvoessa,laskiessa ja miettiessä et mitä pitäis tehdä ja sit ku on viel kulutusluottoja ja pankkilainoja noiden lisäksi. Karsikaa menoista syökää makaroonia ja eläkää niukasti ennemmin kun lankeatte helppoihin rahanlähteisiin, niissä on aina koira haudattuna, bisnestähän ne sillä tekevät. Jos jollain on hyviä neuvoja mitä mun kandeis tehdä siis itsemurhan lisäksi niin otan mielelläni vastaan, itse olen täysin neuvoton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu