Aamulehden Moro-liitteessä

kyseltiin pikku gallupissa että aiokko käydä Juicen muistomerkillä. Neljästä haastatellusta kolme oli menossa, vain yksi sanoi ettei ole kiinnostunut. Yks vanhempi naisihminen oli menossa jo samana päivänä.
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Missä tämä tarkkaan ottaen sijaitsee? Ja onko Juicen hauta jossain lähellä?

Äänestä
  • Juicen haudallahan se. Ja paikka löytyy Tampereen Kalevankankaan länsiportin vierestä. Portista sisään ja oikealle, siinä se on parikyt metriä portista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juusoko kirjoitti:

kyseltiin pikku gallupissa että aiokko käydä Juicen muistomerkillä. Neljästä haastatellusta kolme oli menossa, vain yksi sanoi ettei ole kiinnostunut. Yks vanhempi naisihminen oli menossa jo samana päivänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu