Mini Cooper

Mini

Hei Ministit. Omistan Mini Coopperin vm. 03 ja olen huolissani vai tarviiko olla, kyseessä on öljyn kulutus, autossani on lukemat n. 30 tkm. Öljy on Castrol ja toinen juttu, ohjaus narisee ja merkki korjaamolla totesivat viaksi hammastanko. Joten onko teillä muilla ollut vastaavanlaisia vaivoja. Kiitos vastauksista !!

2

2482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Omistan itse samaa vuosimallia olevan cooperin ja ollut aivan samat viat. Ohjauksesta kuuluva narina on tyyppivika ja olen kuullut että maahantuoja tulee vastaan huoltokuluissa (oma meni takuuseen). Öljynkulus on normaalia jos ei mene kovin paljon yli litraa öljynvaihtovälillä.

      • gille7

        käykää autotarvike liikkeestä pyytämässä hyvää ruiskutettavaa vaseliinia, esim at 2000 erittäin hyvä. kömmitte auton jalkatilaan pää edellä kaasu jarru kytkinpolkimiin, ja siitä sitten kuikuilette ylöspäin jolloin näät ohjaus tangon , vaseliinia ruiskutat sitten niveliin sun muuhun paikkoihin, ja siihen mistä tanko menee jalkatilasta ulos niin saattaapi narina loppua siihen. itellä ainakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      64
      1790
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1682
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      136
      1258
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      126
      1145
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      807
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      162
      741
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      721
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      412
      652
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      582
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      535
    Aihe