Työttömät hoitsut

Kaikki saa viran, kunhan punukki hoitsut sanovat itsensä irti.
Ei muuta kun nyt paperit vetämään ja töihin hyvälläpalkalla...:)
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Punapäähoitsut kun sanoo itsensä irti, niin saadaan kunnon henkilökuntaa tilalle.
Näi kai Laitinen-Pesola onkin asian pähkäillyt.
Ne joille työ ei maistu niin menköön muualle.
Ei työnantajan ole pakko ottaa ketään takaisin.

Jos kerran on työstään eronnut vapaaehtoisesti, niin ei sellaista lakia olekkaan, että hänet täytyy palkata paremmalla palkalla vanhana työntkijänä takaisin.

Paremminkansa sen kestää, että on jonkun aikaa vajaamiehitys sairaaloissa, kuin kiristykseen alistumisen.

Jää sinne asiansa osaavia hoitsuja töihin niin paljon kuitenkin, että ensiapukoulutuksen ja muut vapaaehtoiset potilaiden omaiset, saavat hommat pyöritettyä.
Huomionarvoista on myös asia, että armeijan kouluttamaa lääkintähenkilöstöä komennetaan kertausharjoitusluonteisesti täyttämään syntynyttä vajetta.
Ei tule olemaan mitään ongelmaa, kunhan vain aletaan toimimaan.
Joten irtisanojahoitsut , näkemiin.

Äänestä

Tämä on todellakin elämäntilaisuus pätkätyöläisille saada kunnon työpaikka ja kunnon palkka.
Todennäköisesti voitte vielä valita mistä yksiköstä sen haluamanne vakiviran vastaanotatte. Harvinainen tilaisuus kohentaa omaa elintasoaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt tuhannen taalan paikka kirjoitti:

Kaikki saa viran, kunhan punukki hoitsut sanovat itsensä irti.
Ei muuta kun nyt paperit vetämään ja töihin hyvälläpalkalla...:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu