ABC-risteyksen ahtaus

usiampaa.
Liikenneturvallisuus alentunu ja kolareita sattuu siinä tuon tuostakin
Kukkaa ei voi asialle mittää.
Kumma juttu...
8534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

pitäs olla tosissaan.
Ja vastuusa tuntea.
Yksityiset ihmiset ei pysty vaikuttamaan.

Äänestä
  • kuntoon saattamiseen,pitää kerätä kansalais adressi kaupunkilaisilta,tilaa on ympyrällekin kustannukset eivät ole mahottomat,vauhtia kaupungin johdolle asian viemistä eteenpäin.

    Äänestä

TUMPELOT JA TUNARIT LIIKENTEESSÄ.

Äänestä

Ne ruusu pensaat juurineen kuskattava
helevettiin
Minäkin tämmönen pienonen ihiminen ja matala
auto niin siinnäpä saapi ylittää tietä vaiston
varassa

Äänestä

kuin tekemällä siihen kunnollinen liikennesolmu. Kaavaan täytyy tehhä muutos, että noin kahensaan metrin säteellä oleva alue otetaan liikennesolmun käyttöön. Mitä? No, eipä se taida haitata, jos ABC ja viinakauppa jouvutaan siirtämään muualle. Onhan se kauheaa, kun jatkuvasti sattuu risteyksessä liikenneonnettomuuksia. Suurkaupungissa pittää tietenkin ottaa huomioon liikenteen vaatimukset ja infrastruktuuri on pidettävä ajan tasalla. Pittääkö aina odottaa, että joku ensin kuolee liikenneonnettomuuvessa..

Äänestä
  • siihen oikeen metro asema, oispa polleeta nousta kuule roiteille ja mennä huristaa osulaa kohti niin että sippulat vinkus. ei mutta voishan siitä samalla hurrauttaa Halpa halliinnii.Eipä ois koista värkkiä Nivalalaisilla. Heh Heh ollaan me poikia, Mutta mitä tekkee tytöt? No tietennii kyytiin vuan siinä samalla pääsevät röökynettii.

    Äänestä

  • tehtäskö kirjoitti:

    siihen oikeen metro asema, oispa polleeta nousta kuule roiteille ja mennä huristaa osulaa kohti niin että sippulat vinkus. ei mutta voishan siitä samalla hurrauttaa Halpa halliinnii.Eipä ois koista värkkiä Nivalalaisilla. Heh Heh ollaan me poikia, Mutta mitä tekkee tytöt? No tietennii kyytiin vuan siinä samalla pääsevät röökynettii.

    siihen täytyy saaha ja pian,jonotukseen kyllästyny!

    Äänestä

  • ympyräinen kirjoitti:

    siihen täytyy saaha ja pian,jonotukseen kyllästyny!

    parempi kiertää vaikka ABC:n pihan kautta kuin jämähtää risteykseen peukaloita pyörittämään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahistaapi kirjoitti:

usiampaa.
Liikenneturvallisuus alentunu ja kolareita sattuu siinä tuon tuostakin
Kukkaa ei voi asialle mittää.
Kumma juttu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu