aktiivista mittailua. Muistakaa myös valokuvata sitä ahkerasti. Naisen lähelle päästessänne kertokaa reilusti tästä hyvästä harrastuksesta. Näin menetellen menestys on takuuvarmaa.
Vakavasti puhuen, eikö maailmasta löydy mitään muuta tekemistä kuin kullin mittailu ja venyttely?
Toivon ja rukoilen, että tästä aiheesta kirjoittelevat ovat alle 25- vuotiaita, joilla saattaa olla vielä toivoa hankkia jotakin muuta puuhaa.
Vakavasti puhuen, eikö maailmasta löydy mitään muuta tekemistä kuin kullin mittailu ja venyttely?
Toivon ja rukoilen, että tästä aiheesta kirjoittelevat ovat alle 25- vuotiaita, joilla saattaa olla vielä toivoa hankkia jotakin muuta puuhaa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei naiselle tarvitse kertoa, että olet harrastanut peniksenkehitystä tms. Eihän punttisalilla rehkineen tarvitse mitään kertoa, sen kyllä huomaa! Tämä olisi vähän samaa, kuin retostelisi, että on paksu lompakko. Tällä vinkeellä eräs mies yritti tuttua naista viime viikonloppuna iskeä. Ei se toimi eikä kannata, yleensä.
Miehen tulee kehittää itseään kokonaisvaltaisesti. Omasta mielestäni seksi on hauskaa, penis on osa seksiä tosin tärkeä osa sellainen. Miksei siihen voisi panostaa? Minä en kyllä ymmärrä tätä krtitiikkiä mitä palstalla esitetään. Treenaahan naisetkin lantiopohjan lihaksiaan parantaakseen seksielämäänsä.
Turhasta hommasta tulee tuo kesällä näkyvä japanilaistyylinen rentousohjelma: tyypit seisoo 10 tuntia puistossa yhdellä jalalla ja katsovat horisonttiin. Jep, nyt alkaa henkisen kehityksen aika!
Noista muista puuhista mainittakoon yksi tärkeä: paritanssi (tango, foxi jne).
Paritanssi on paras paikka tutustua fiksuihin naisiin. Yleensä ravintoloissa tavatut naiset ovat kylmiä pintaliitäjiä, tanssivat tyttöset sen sijaan ovat poikkeuksetta mukavia.
Eli suosittelen peniksenkehityksen lisäksi paritanssia (kursseja). Harrastus on monipuolinen ja terveellinen.
Tätä viesti ei oikeastaan kuulunut tänne, mutta oli pakko esittää, koska tässä foorumissa luullaan, että peniksenkehittäjillä ei ole muuta elämää ja puuhaa kuin mittailla penistään.
Mutta eikö sinulla "jack" ole muuta tekemistä kuin pyöriä tällä palstalla "valistamalla" peniksen VENYTTÄJIÄ?
Miettikäähän loppupeleissä näitä tämänkin palstan juttuja niin kuin ihan TOSISSANNE ;)....siis voi helvetti sentään mitä pikkupoikia otan osaa :)
"Eli suosittelen peniksenkehityksen lisäksi paritanssia (kursseja). Harrastus on monipuolinen ja terveellinen."
Voi herranjumala. Tällä palstalla nuoret pojat siis todella kuvittelee, että kullin koolla on jotain tekoa naisten tyydytyksessä.
Kokemus onneksi tuonee tietoa.
Ajatelkaapa minkä näköisiä olette kullejanne mittaillessa ja venytellessä.
Mutta mikäs siinä jos siitä saa itseluottamusta.
Onneksi löytyy itseluottamusta vaikka ei iltojaan vietäkään oma kalu kädessä.
Voin ihan kokeneen miehen vinkkinä kertoa, että kova kielimies on naisväen suosikki. Siihen vähän kalua päälle niin lopussa kiitos niinsanotusti seisoo.
Oman itsensä hyväksyminen ollenee se vaikein asia elämässä. Kasvakaa jo ulos ala-asteelta jolloin itsekkin sorruin vehkeiden vertailuun. Tosin TÄMÄKIN asia kuulunee primitiiviseen "paremmuuden" hakemiseen. Se suotakoon näille ja toivotetaan parempaa huomista. Olemme väärällä palstalla, joten sivusta seuraaminen loppuu osaltani tähän.
Kilpailuvietti maailmaa pyörittää ja uhoaminen sekä paremmuuden osoittaminen on suvun geeniperimän kehittymisen vuoksi meihin rakennettu. Mutta ne jotka ovat vielä eläimen tasolla kehittäkööt mitä haluavat. Kunhan jotain kehittävät. Parempaa maailmaa odotellessa, hyvät jatkot kaikille; pienille, sopiville ja isoille.
enpä itsekkään hyväksy itteäni mikä nyt olen. ei nimittäin ole ainoa vika et mulkku on pieni. vikoja on kymmeniä. mut eipä se haittaa. mulkkuani en ole venytellyt koska mitäpä se hyödyttäisi kun naamavärkki on ilmestyskirjan pedolla, ellei pahempikin.
mut treenaan kyllä aivan jotain muuta kuin mulkkua. 200kiloo penkistä tuntuu paljon paremmalta kuin kullin venytykset.
Isä kirjoitti:
""Eli suosittelen peniksenkehityksen lisäksi paritanssia (kursseja). Harrastus on monipuolinen ja terveellinen."
Voi herranjumala. Tällä palstalla nuoret pojat siis todella kuvittelee, että kullin koolla on jotain tekoa naisten tyydytyksessä. "
Siis mainostin paritanssia harrastuksena. Ei sillä ole mitään tekemistä seksin tai peniksen kanssa. Enkä ole väittänyt, että penis on ratkaiseva tekijä naisen tyydytyksessä. Mitä muuten Isä tekee näillä "nuorten miesten" palstoilla? Muistitko kurkata peppuseksi ja fetissi-palstan :D
'Ajatelkaapa minkä näköisiä olette kullejanne mittaillessa ja venytellessä'
Ollaan varmaan kullinvenyttäjän näköisiä. Anteeksi jos se tuo sinulle huonoja assosiaatioita.
Peniksen koolla ON väliä. Olen ollut sukupuoliyhteydessä miehen kanssa, jolla oli todella pieni penis. Se oli kiusallista, en pystynyt hänelle sanomaan, että hetkellä, jolloin hän työntyi minuun todella sisälle,hänen olevan vasta puolimatkassa. Se hetki oli itsellenikin järkytys, että niin voi käydä. Muuten ihana mies, suhdetta en voinut jatkaa miehen peniksen lyhyyden takia. Ei olisi ollut seksielämää sen elimen kanssa...(En ajatellut apuvälineitä siinä vaiheessa)
Oon kohta 4 vuotta treenannut ahkerasti ja nyt keksin tän Penis jelq vai mikä se nyt on ?
Joo oon siinä mielessä ton Isä-tyypin kanssa samaa mieltä siitä että vähän ääliömäistä puuhaa onkin? kokeilin ja sattui kyrpään niin maan perkeleesti.
Mun mielestä kevyt venyttely ja vatkaaminen (yleensä joku horo hoitaa tän puolen kun tullaan stadiin)on ihan OK mutta kohtuus siinäkin.
Pc -lihakset tulee treenattua salilla lähentäjä koneessa ja samalla kun herää ja menee nukkuun niin voitelee kalun verenkiertoa ja lihaskuvosta laajentavilla voiteilla. Niin voin sanoa että johan seisoo ja on iso(on aina ollut jo lastentarhassa hoitajat vatkas sitä...)öhöööhhöö
mutta näillä sanoilla Jack jatka hyvää työtäs...