Mulla on peliongelma.
Moi.
RISTIKUNINKAS
8966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
But seriously...haluatko vain vähentää pelaamista vai lopettaa kokonaan?
hallitse tätä juttua nyt. En mä tiedä.
Sulla on oikeinkirjoitus ongelma!
kaikkihan mulla on, mut mä meen koisaa.
Sunnuntain pankki on karlsruhe, et sillei.
Öitä.
Mutta ensiapu tuohon pelionkelmaan on se, että heti pitää pienentää panosta, jos ei pysty laakista lopettamaan. Pelitilit pitää lopettaa ja tehdä pelaaminen itselle vaikeaksi. Tai ehkä se kertapoikkaisu olisi parempi homma, en osaa sanoa, kun en tiedä sua tarkemmin. Mun piti rajoittaa toimintaa, kun alkoi mennä sellaiseksi, että piti ruveta lainaamaan, että sai pelattua. Sitä aina uskotteli itselleen, että seuraava voitto tasaisi tilit...mutta eihän se koskaan tasannut.
Nojjoo, enhän mä osaa antaa helpottavia neuvoja pienessä tuiskeessa keskellä yötä...mutta sen voin todeta, että ikinä ei pelaamisen takia kannata ruveta tekemään mitään peruuttamatonta, esim. syömään haulikonpiippua tai syöttämään sitä perheelle. Raha on vain rahaa, okei, sen puute tekee elämästä vähän vaikeamman...mutta sitten kun itkut on itketty, elämä jatkuu. Se prosessi voi kestää vuoden tai se voi kestää viisi vuotta, mutta aina siitä selviää voittajana, jos haluaa. Voi myös muuttaa sillan alle Teppo.moin seuraksi ihan suosiolla, jos ei elämässä ole mitään, minkä vuoksi taistella. Jos on vaimo/tyttöystävä jota rakastaa (tai Tepon tapauksessa poikaystävä), hänelle pitää ajoissa puhua asioista, muuten paha olo vain kasautuu ja tulee jossain vaiheessa mieli syödä sitä haulikkoa. Onkelmat ei salailemalla selviä, näin olen empiirisissä tutkimuksissani todennut.
PS. Et muuten ole yksin onkelmasi kanssa.
Koitin pelata, muttei se onnistu täällä Amerikan periferiassa. Nuurdikbet kettuilee mulle prkl!!
"Thank you for your interest in NordicBet!
NordicBet.com is not operating in this geographic area. If you are visiting this territory you will not be able to use NordicBet's services for the duration of your stay. If you have any questions regarding this, please contact us at [email protected].
We are sorry for aOny inconvenience this may cause.
Best regards,
Team NordicBet"
Täähän ottaa pattiin! Tyhmä lainsäädäntö, isoveli valvoo.
joihinkjin paikkoihin voi tehdä puhelin-/sähköpostisopimuksen, että pelit voi jättää sitä kautta, jos on jo tili siellä
eihän ne siihen voi puuttua?!
kannattaa ainakin kysyä
kerro sitten meillekin miten kävi
jonkin aikaa voimassa ollut USA:n päätös suojata omaa uhkapeliteollisuuttaan. harmi, olisi ollut niin kiva kyniä amerikkalaisia betfairissa.
ei ole nuurdicbetin vika, heidän on pakko sopeutua.
mutta saisivat korjata tekniset ongelmansa.