tuli tosssa viime kuussa hankittua kaapelikaista sonera pisteestä. mitään lahjuksia en saanut vaan modeemi piti ostaa itse.
menin kauppaan ja ostin thomsonin modeemin (ostin thomsonin koska se on halvin)
laitoin modeemin kiinni ja yritin päästä käyttämään nettiä, mutta netti ei toiminut. soitin soneraan ja käskivät tarkistamaan että kaikki johdot ja piuhat on kunnolla kiinni. lopulta tein vikailmoituksen ja asentaja saapui
asentaja sanoi että eihän tähän asuntoon ole edes avattu kaapelikaistaa ja että ei ole mikään ihme ettei netti toimikkaan. asentaja otti modeemin MAC-osoitteen ylös ja ilmotti sen operaattorin johdolle, johto aktivoi MAC-osoitteen ja sen jälkeen rupesi yhteys pelamaan
lisäksi soneralta tuli vielä lasku "data liittymän viankorjauksesta" että asiakas ei ollut ottanut kaapelikaistaa käyttöönsä.
en siedä moista käytöstä, onko minulla oikeus tehdä valitusta?
en siedä soneran käytöstä
3
446
Vastaukset
- kokemusta on
kyllähän siellä sonera pisteessä, missä avasit sen liittymän olisi sinulle pitänyt kertoa että sinun olisi kuulunut ilmoittaa se modeemin MAC-osoite operaattorille.
Se asentajan laskuhan on aivan älytön. Soita ja tee siitä valitus. Saattavat sen hyvittääkkin, ainakin kuuluisi hyvittää.- hatar the sonera
sonera ei koskaan kuuntele käyttäjää eikä tee mitään käyttäjän hyväksi, viime kuussa sonera uutisten mukaan irtisanomisia tuli 25% ja suurin osa irtisanoutuneista asiakkaista siirtyi elisan leipiin.
kyllä soneran olisi pitänyt kertoa että miten menetellään tälläisessä tapauksessa, mutta taas nähtiin että raha ja asiakkaan kusetus on tärkeämpää kuin totuus.
teet valituksen operaattorille heti huomenna. - akupunktio
hatar the sonera kirjoitti:
sonera ei koskaan kuuntele käyttäjää eikä tee mitään käyttäjän hyväksi, viime kuussa sonera uutisten mukaan irtisanomisia tuli 25% ja suurin osa irtisanoutuneista asiakkaista siirtyi elisan leipiin.
kyllä soneran olisi pitänyt kertoa että miten menetellään tälläisessä tapauksessa, mutta taas nähtiin että raha ja asiakkaan kusetus on tärkeämpää kuin totuus.
teet valituksen operaattorille heti huomenna.kiitos kun kerroitte että soneran olisi pitänyt kertoa tästä asiasta minulle. nyt teen huomenna valituksen operaattorille, perun laskun ja pyydän korvauksia, sekä myöskin minä aijon nousta kuilun pohjalta takaisin ylös vaihtamalla elisaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2093604Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133396Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä872586Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512075Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.101914Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721163
- 741160