Apua tarvittas äkkiä :)

pieru

meillä ois tulossa n.13 vuotiaiden hallowiin bileet.... niiden ei tarviis olla hirveen pelottavat mutta ois kiva jos esim jotai korsite vinkkejä ois tai kattaus vinkkejä :D on ollu aina va jotai serpentiinii ja esim pahvilepakoita, ei tarvittais mitää muas tai lekki ohjeita :) huom! koristeiden pitäs olla semmosii et ne on helppo tehä koton a :)

6

908

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmm.....

      tee ketsupilla lautasenreunaan pieni ympyrä ja laita siihen rusin ja jotain niin kuin siiviksi niin saat hauskan tapetun kärpäsen (älä käytä oikeita!)

      • jorrey

        hmm.....


      • ryrtu
        jorrey kirjoitti:

        hmm.....

        ketsupin sijasta mansikka-kastiketta, rusinahan on makea :) vois syödäkki ;D


    • ~Haloo!ween!**

      Pelin nimi on ruumiin osia kadoksissa ja se menee näin:
      Pelaajat etsii pusseja pimeestä huoneesta kun se on löytänyt pussin se laittaa sinne kätensä (Pussissa voi lukea esim: silmämunia.) ja tunnustelee.... Pelaajat käyvät huoneessa vuoronperään. LAita ruumiinosat muovipussiin ja sen ympärille vielä vaikka sanomalehdestä tehty pussi.ÄLÄ LAITA VIERAITA HUONEESEEN YHTÄ AIKAA! tää tepsii!
      Vinkkejä ruumiinosiksi:
      -Silmämunia (kuorittuja viinirypäleitä)
      -Sydän (suuri kuorittu tomaatti)
      -Maksa (Suklaavanukasta)
      -Hampaat (maissia)
      -Aivot (keitettyä spagettia tai naudanjauhelihaa)
      -Klimppi (Kananmunan keltuainen)
      -Räkä (Persikan lientä tai kananmunan valkuainen)
      -Kieli (aprikoosi viipale tai persikan viipale)


      Mun kaveri on tosi säikky ja se on aivan mahtavaa kun se kiljuu :D toivon et sunki kaverit on samallaisia ni tää peli toimii.

    • ~Haloo!ween!**

      Mun nää pelit on otettu kirjasta: Kelvoton koululainen järjestää kemut.

      tee hämähäkkejä pahvista ja liitä siihen naru joka on sidottu kynään toisesta päästä (narun pituus n 4m) Sitten kullakin kilpailijalla on oma hämähäkki kun sinä huudat hep! he alkavat pyörittää kynää niin että naru kiertyy sen ympärille se jolla ensimmäisenä hämähäkki koskee kynään voittaa! :)

    • k

      moooooooooooooooii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe