Niin se on, paras kun käytte itse sen toteamassa. Kaunista ja idyllistä.
Elimäen kirkonkylä kuin Emmerdale..
5
1446
Vastaukset
- ändin lehmä
Villapakka kans?
- vuolaana
virtaava kirkasvetinen joki on näkemisen arvoinen!
- Enontekemä
On hienoa olla ylpeä kotiseudustaan, mutta ei kai Emmerdale ole mikään kriteerin lähtökohta ?
Kauneutta on monenlaista, menepä vaikka pohjoiseen tai saaristoon ! Makusi voi kehittyä. - haaveilija
Enontekemä kirjoitti:
On hienoa olla ylpeä kotiseudustaan, mutta ei kai Emmerdale ole mikään kriteerin lähtökohta ?
Kauneutta on monenlaista, menepä vaikka pohjoiseen tai saaristoon ! Makusi voi kehittyä.Ei tietenkään ole lähtökohtana, mutta ei saaristotkaan ole kaikkien mieleen tai pohjoisen havumaisemat..makuja monenlaisia ja sen kehittyminen on oma lukunsa, onko se kehittymistä että täytyy pitää samanlaisista maisemista kuin muut? Olen sitäpaitsi käynnyt monenlaisia maisemia matkaajana ihailemassa mutta minuun vetoo erityisesti pienet kauniit kirkonkylät ja perinnemaisemat kumpuilevine peltomaisemineen vanhoine kirkkoineen ja kahviloineen..
- la.cara
haaveilija kirjoitti:
Ei tietenkään ole lähtökohtana, mutta ei saaristotkaan ole kaikkien mieleen tai pohjoisen havumaisemat..makuja monenlaisia ja sen kehittyminen on oma lukunsa, onko se kehittymistä että täytyy pitää samanlaisista maisemista kuin muut? Olen sitäpaitsi käynnyt monenlaisia maisemia matkaajana ihailemassa mutta minuun vetoo erityisesti pienet kauniit kirkonkylät ja perinnemaisemat kumpuilevine peltomaisemineen vanhoine kirkkoineen ja kahviloineen..
että pidät kiinni omista mieltymyksistäsi! Tuntuu että nykymaailmassa liikaa mennään valtaväestön mukaan ja kaiken "pitää" olla niinkuin naapurillakin, mielipiteiden ainakin, muu saa olla parempaa ja isompaa....????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017463
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?835092- 794889
- 1324288
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103068- 522709
- 432632
- 532267
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112243Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211860