GPS häiriöitä la 20.10.2007?

Havaitsiko joku muu häiriöitä GPS:n paikannuksessa launtaina puolen päivän aikaan.
81550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei mitään ongelmia. Ajan kartalla ja GomPaSsilla...

Äänestä
  • Heh heh... Ihan mukava kommentti...

    Äänestä

  • Vain amatööri luulee ettei GomPaSsissa ole häiriöitä

    Äänestä

  • Kompassi amatöörit kirjoitti:

    Vain amatööri luulee ettei GomPaSsissa ole häiriöitä

    Kompassihäiriöt eivät ole kelloaikaan vaan paikkaan sidottuja

    Äänestä

  • Katselen käsi-gepsiltä ainoastaan vauhtia, ei se ainakaan sekoillut.

    Äänestä

Mulla teki joitakin kertoja sen, että heitti paikan noin 100m sivuun yht äkkiä. Sitä ilmeni kyllä tasaisesti melkein koko päivän la 20.10. Eli jotain häikkää siellä lienee ollut. Taas yksi syy pitää katse myös jossain muualla kuin plotterin ruudulla.

Äänestä
  • Kyllä on copy pastella aikaan saatu provo!

    Äänestä

  • taas2 kirjoitti:

    Kyllä on copy pastella aikaan saatu provo!

    Juuri näin tapahtui lauantaina. Paikka sahasi noin 100 m sivulle ja takaisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


GPS mereen kirjoitti:

Havaitsiko joku muu häiriöitä GPS:n paikannuksessa launtaina puolen päivän aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu