hyväksikäyttöjä mikkelissä

eikö hävetä hyväksikäyttää mikkelissä lapsia ja nuoria? eikös se ole kamala homma kun naapurissa asuu tuommonen? kouvolassa olisi edes reagoitu tuommoseen touhuun.
61825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vanhempien kannattaisi nyt seurata lastensa netinkäyttöä, en syyllistä lapsia siis.
Jännää kai se on kun saa sedälle esiintyä ja useinhan siitä maksetaankin. On kiva ostella kaikkea kivaa sitten.
Quntelen (herkun) chat on hyvä (paha) esimerkki paikasta, josta nämä namusedät etsii uhrejaan. Tarjoten rahaa esim. suihinotosta, tai siitä netticam-seksistä.
En kyllä ihan tajua oikeesti siltikään,miten joku 40 v ukkeli kiinnostaisi teinejä...mutta ilmeisesti rahalla saa.

Äänestä
  • Opetelkaa huoltajat atk taitoja,jotta voitte jälkikasvua neuvoa.Omaiset voisi pitää yhteyttä ettei jäisi aikaa epätoivoisille asioille.

    Äänestä

  • Jallu kirjoitti:

    Opetelkaa huoltajat atk taitoja,jotta voitte jälkikasvua neuvoa.Omaiset voisi pitää yhteyttä ettei jäisi aikaa epätoivoisille asioille.

    että auttaa asiaa jos aikuset ukot räplää konetta?

    Äänestä

  • Naapurustossa asuu taitava peluri n. 24 vuotias mies joka häiriköi taitavasti - on kuulema paljon netissä yms. Todellakin olisikohan vanhemmilla "osuutta" asiaan.

    Äänestä

  • Paljon vahinkoa kirjoitti:

    Naapurustossa asuu taitava peluri n. 24 vuotias mies joka häiriköi taitavasti - on kuulema paljon netissä yms. Todellakin olisikohan vanhemmilla "osuutta" asiaan.

    Ei muuta kuin kuolemanrangaistus kehiin saatanan pedofiileille. MIKÄÄN ei korvaa menetettyä lapsuutta ja sitä että lapsi kantaa raskasta taakkaa harteillaan läpi elämänsä. Nykyiset rangaistukset ovat ihan naurettavan tai pikemminkin itkettävän lieviä. Pedofiili ei parane koskaan!!!!

    Äänestä

  • AJAN TASALLE kirjoitti:

    Ei muuta kuin kuolemanrangaistus kehiin saatanan pedofiileille. MIKÄÄN ei korvaa menetettyä lapsuutta ja sitä että lapsi kantaa raskasta taakkaa harteillaan läpi elämänsä. Nykyiset rangaistukset ovat ihan naurettavan tai pikemminkin itkettävän lieviä. Pedofiili ei parane koskaan!!!!

    en oo seurannu mikkelin uutisia, asun nykyisin muualla.. koskeeko tää keskustelu jotain tiettyä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maketheoriginal kirjoitti:

eikö hävetä hyväksikäyttää mikkelissä lapsia ja nuoria? eikös se ole kamala homma kun naapurissa asuu tuommonen? kouvolassa olisi edes reagoitu tuommoseen touhuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu