peliä jyväskylässä?

koopeh

mistäköhän löytäis jyväskylästä paikan jossa voi pelata kasinopelejä tai noppaa tai jotain.

2

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gambla

      kukkumäessä on yksi black jack/craps paikka. tosin voi siellä pelata muitakin pelejä kuten hold'emia ostopelinä. hold'emissa pelipaikka maksaa euron, mutta muuten peli on vapaata. crapsia ja black jackia pelataan taloa vastaan, paikka ei maksa mtn. paikka on usein auki perjantaisin ja lauantaisin. pyörittäjän nimi on kalle, tunnetaan myös nimellä "haski" ja se hakee pelaajat aina kilpisen koulun koriskentältä perjantaina kello 19 aikoihin. jos siis paikka on auki. kannattaa käydä kurkkimassa. mukava pieni paikka ja siellä ei huijata.

      • on loistava

        kävin siellä viime perjantaina ja lauantaina. huomenna varmasti uudestaan. luulin että se paikan omistaja olisi vanhempikin. suosittelen todella lämpimästi. crapsissa hävisin 12 euroa mutta black jackissa voittoa kertyikin sitten 35. panokset ovat melko pieniä mutta se ei haittaa. ihan paras paikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      203
      7379
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      130
      3320
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1964
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      61
      1932
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      62
      1879
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1829
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      84
      1817
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1685
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      78
      1494
    Aihe