Usko, Toivo, Rakkaus

Kun uskoo tulevaisuuteen, voi toivoa parempaa, ja rakastaa omaa kaupunkiaan!
4458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

näin on,niin minäkin myös ajattelen,viestisi sai minut hyvälle tuulelle,huominen voi aina olla paremmin kuin tänään,ei se kaiken aikaa passiivisesti ajattelu ainakaan parempaatästä maailmasta tee,ja ihmisellä pitää olla myöskin unelmia vaikka ne ei kaikki toteutuisikaan,kerran täällä vain ollaan,ei sitä aikaa kannata hukkaan heittää,eläkää jo elämisen ilosta ja nauttikaa elämästä

Äänestä

Miksi tuhlata päiviään suremiseen kun voi iloita. Ainaisilla negatiivisilla ajatuksilla sitä myrkyttää itsensä ja ympärillä olevan ilmapiirin ja muuttuu ajanoloon ikäväksi ihmiseksi, jonka ympärillä viihtyvät vai toiset ikävät ihmiset, jos hekään.

http://www.youtube.com/watch?v=LqqsTALOzlw&mode=related&search=irwin goodman poing

Äänestä

pukkasit

Äänestä
  • Sentään jo asunut Lieksassa yli 50 v. Saattaisihan se ruoho olla vihreämpää aidan takana, vai onko?
    :-D Nenä pitää olla näin nenäpivänä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minäkin*** kirjoitti:

Kun uskoo tulevaisuuteen, voi toivoa parempaa, ja rakastaa omaa kaupunkiaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu