Lääkkeet ja pitkittynyt kuukautisvuoto

Kuukautiseni olivat viimeksi järkyttävän runsaat ja kestivätkin 8 päivää. Ennen reumalääkityksen aloittamista kuukautiseni ovat olleet suht niukat ja kestäneet 4-5 päivää. Voivatko reumalääkkeet runsastuttaa vuotoa?

Lääkityksenä Salazopyrin ja Prednisolon.
31216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

samaa asiaa

Äänestä

Minulla Trexsan lääkitys -> kuukautiset lähes loppuneet. Kolmekymppinen nainen tuntee itsensä vanhaksi mummoksi mitättömine vuotoineen...

Äänestä

voisikohan johtua tautisi aktiivisuudesta, siis jos vaikka trombosyytit on kovin alhaalla voi aiheuttaa vuototaipumusta. Lääkkeistä en osaa sanoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuore reumaatikko kirjoitti:

Kuukautiseni olivat viimeksi järkyttävän runsaat ja kestivätkin 8 päivää. Ennen reumalääkityksen aloittamista kuukautiseni ovat olleet suht niukat ja kestäneet 4-5 päivää. Voivatko reumalääkkeet runsastuttaa vuotoa?

Lääkityksenä Salazopyrin ja Prednisolon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu