Niin onko kellään kokemuksia Auto Milanon tai Autoazurron Alfa Romeo huolloista? Minkälaiset hinnat ym. ilmeisesti halvempaa kuin Delta-autossa? Oma 155 pitäisi viedä kohta 160 tkm:n huoltoon. Suositelkaa toki muitakin Alfa huoltoja PK-seudulta.
Auto Milano ja AutoAzurro
6
2907
Vastaukset
- jakobi
Milano on ihan hyvä paikka, hinnat ovat sielläkin nousseet, ehkä hiukan deltaa halvempi?
- marsu
Kokeile www.mkah.fi, ovat kuulemma erikoistuneet italoautoihin, ei omakohtaista kokemusta.
- 7 alfa menossa
Heippa... Jos sul on mahdollisuus ajella Kouvolaan saakka niin täällä aivan loistava liike mikä huoltaa myös alfat. Tällainen liike kun MASTER.. Esim meidän ex alfa 156.den hihnanvaihto 1/2 halvempi kun deltassa. Meillä nyt 155 ja gtv ja hyvin on huollot masterissa pelannu=)
- Alfan entinen omistaja
Eikö se Delta juuri jatkanut Alfan takuun viiteen vuoteen tai 150 000 km:iin?
Tarkoitus ilmeisesti naittaa asiakkaat väkipakolla surkeaan firmaan.
- Naapurin setä
Malminkartanon autohuollon jäljiltä juuri erään tietämäni henkilön Alfaan tehtiin kallis sähköremontti - sopimaton testeri oli tuhonnut ohjainyksiköstä, jonkun happitunnistimen piirin, piti uusia sikahintainen ohjainyksikkö, jota ei saanut edes tarvikkeena.
- Anonyymi
Huono palvelu/ omistaja/työntekijä narsisti, jos valitat saat syyt niskoillesi, eli ei enään ikinä vie autoa kyseiseen korjaamoon..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666