Mikähän ois

skopu-naiselle

paras kumppani

Skorpioni jolla nouseva merkki leijona :) Hankala kuin mikä

11

2017

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Escorpio muy bonita!

      Skorpionit yleensä ovat vähän hankalia. Mutta ennen kaikkea he ovat mielestäni erittäin ihania ihmisiä. Ainakin siis näin miesnäkökulmasta skorpioninaiset ovat aivan mahtavia. Naisellisia, fiksuja, huumorintajuisia...tyyni pinta mutta kuohuva sisin. Erittäin seksikkäitä otuksia! En ole vielä sellaista skorpioninaista tavannut, josta en olisi pitänyt!

      Skorpioni tarvitsee rauhallisen mutta vahvan kumppanin. Skorpioni on itsenäinen ja omavaltainen, mutta salaa hän toivoo, että joku näyttäisi hänelle kaapin paikan aina silloin tällöin. Tulinen ja tunteikas skopu kaipaa auktoriteettia elämäänsä. On ehdottoman tärkeää, että skorpionin kumppani on sellainen jota skopu pystyy kunnioittamaan. Kynnysmattoihin skorpioni kyllästyy nopeasti, mutta liian tuittupäinenkään ei skorpionin kumppani saa olla. Skorpioninaisen kumppanissa olisi hyvä olla vähän sellaista "isällistä" voimaa ja ymmärtäväisyyttä.

      Kaurista ja härkää pidetään yleisesti varsin varteenotettavina kumppaneina skorpionille.

      • skopu-naiselle

        olet oikeassa, siis tuossa että joku joskus veisi eikä vikisisi. Miehellä täytyy olla vahva luonne ja pitkä pinna, hyvä huumorintaju.

        Pitkä suhde minulla onkin takana kauriin kanssa, mutta se loppui miehen alkoholismiin ja siihen että en enää jaksanut välittää. Mutta sanotaanko ensimmäiset 9-vuotta oli hienoa aikaa, loput 7 yhtä tuskaa.


      • skorp.n.

        Skorpioninaisen kumppanissa olisi hyvä olla vähän sellaista "isällistä" voimaa ja ymmärtäväisyyttä.

        senköhän takia tykkäänkin vanhemmista miehistä ;D

        Piti kyllä paikkansa toi sun kirjottama juttu :)


      • -skorpparinainen-

        harvinaisen oikeassa, ainakin minun suhteeni. Kaipaan todella sellaista vähän "isällistä" voimaa ja ymmärtämystä.

        Kauris on hyvä vaihtoehto skorpparille, tarpeeksi voimakas. Härkää en ole ikinä "kokeillut", voivat olla kuuleman mukaan erittäin itsepäisiä tapauksia. Mitenköhän kaksi skorppioonia sopisivat toisilleen ? Ikävä kyllä ei ole kokemusta.


      • Nimetön

        Minulle yksi tuollainen mies, kiitos!!!


    • kumppani

      on mies kokeile aluksi niitä jos ei toimi niin sitten kannattaa kokeilla naista

      • skopu-naiselle

        Miestä, miks ei itselle heti tullut mieleen :)


      • .-.-.-.-.-.-.-
        skopu-naiselle kirjoitti:

        Miestä, miks ei itselle heti tullut mieleen :)

        Ite olen skorpioni, ja tykkään kaloista, koska kalat ovat helliä ja herkkiä.


      • Olen tunteellinen
        .-.-.-.-.-.-.- kirjoitti:

        Ite olen skorpioni, ja tykkään kaloista, koska kalat ovat helliä ja herkkiä.

        kalaherra ja 20 vuotta on skoputtaren kanssa jo vierähtänyt.


    • KALAT miekkonen ;)

      vaikka moni nainen valittaa että kalat ovat säälittäviä lässyttäjiä, he kuitenkin ovat parasta mitä skorpioni voi toivoa.
      he rauhoittavat skorpionin tulista luonnetta ja heidän kiltti luonteensa voi myös kiehtoa skorpioneja.
      skorpioni puolestaan antaa vakaan ja vahvan pohjan kalaihmiselle sekä koko suhteelle.

      eli KALAT ! :)

      • skorpionitarsuhde

        toimii hienosti juuri siksi että skopu on määräilevämpi ja pitää miehen hyvin kurissa, kiltti kun on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      99
      2164
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      41
      1408
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1054
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1028
    5. 95
      873
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      856
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      79
      751
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      747
    9. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      744
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      92
      710
    11. 51
      669
    12. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      621
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      28
      516
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      480
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      472
    18. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      464
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      443
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      437
    Aihe