Tsemppiä mies 57

BesameMucho

Kirjoitat toosi hyvää runoo ja muuta stooria ja ollaan tuolla nuorten jengissä ihmetelty,et
miks mudet täällä sua potkii kaaliin ja äijät
muuten vaan V maisia.Skidet tuol sanoo et
oot kivan näkönen ja toosi fiksu.Ei täs
muuta.Tsemppiä sulle ja pidä toi positiivinen
ilmees.

14

1010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjottaa

      kun ei kerro ketä lainaa.

      • mies-v57

        Lainassa olemme elämälle
        me jokjokainen.
        Vain tämän kerran ja täällä,
        me joakinen.
        Rakastat tai vihaat,poistut täältä,
        niin kuin me jokainen.
        Rakastelu tai sellibaatti,
        olet kuin me jokainen.
        Epäluulo,epäusko,epätoivo,
        niin kuin me jokainen.
        Syöt,juot ja mukut,lähdet
        kun aika on.
        Niin kuin me jokainen.
        Lainassa maasta ja maahan palaamme.
        Lainassa me jokainen.


    • mies-v57

      Kiitos vain!
      Aika yllättävältä taholta tuli minulle tuki!
      Tällä sivulla on tosiaan lähinnä päähän
      potkittu ym.Syytä en tosiaan osaa sanoa.Kunnollinen
      ja ajatteleva mies ei ole nyt varmaankaan muodissa.Mutta pitää vain tämä kestää.Toivon että
      sinun ikäryhmäsi naisilla ja kavereilla on
      toisenlainen linja.Ei minulla positiivisuus
      minnekkään katsoa.Kiitos kovasti tsempistänne
      ja oikeen kivaa päivää.Itse juuri tulin töistä ja aloitan koti puuhat.

      • tanssiva_tamma

        potki sua päähän tai väärinymmärrä. Monet meistä lukee mielellään sun kommenttejas ja runojas. Joskus oon kyllä ajatellut, et miten sä pärjäät ku oot noin pehmo :)). Vai ootko sä pehmo vaan täällä, missä sä syötät tajunnanvirtas näppäimistölle, ehkä se ei livessä niin näykään. Niin tai näin, älä lopeta!


      • tanssiva_tamma kirjoitti:

        potki sua päähän tai väärinymmärrä. Monet meistä lukee mielellään sun kommenttejas ja runojas. Joskus oon kyllä ajatellut, et miten sä pärjäät ku oot noin pehmo :)). Vai ootko sä pehmo vaan täällä, missä sä syötät tajunnanvirtas näppäimistölle, ehkä se ei livessä niin näykään. Niin tai näin, älä lopeta!

        Minustakin tuntuu, että täällä on tosi paljon niitä jotka ajattelevät hänestä myönteisesti. Itse en ymmärrä, mistä tuo negatiivinen ajatus on tullut.

        Ehkä minä en vaivaidu lukemaan niitä kenkkuja juttuja, tai sitten ne unohtuvat minulta saman tien kun olen ne selannut. Tiedä häntä, jokatapauksessa muistan vaan myönteiset palautteet hänestä.


      • mies-v57
        tanssiva_tamma kirjoitti:

        potki sua päähän tai väärinymmärrä. Monet meistä lukee mielellään sun kommenttejas ja runojas. Joskus oon kyllä ajatellut, et miten sä pärjäät ku oot noin pehmo :)). Vai ootko sä pehmo vaan täällä, missä sä syötät tajunnanvirtas näppäimistölle, ehkä se ei livessä niin näykään. Niin tai näin, älä lopeta!

        Tuossa me tunteelliset miehet kai ollaan väärin ymmärrettyjä,että kun ilmaistaan avoimesti tunteet,niin meitä pidetään jotenkin aivan erityisen pehmeinä.Kyllä minussakin se
        oma särmä on ja mies,kun tilanne sitä vaatii.
        Mutta mitä sitä näin kirjoitellen turhaan ärhentelyyn energiaa tuhlaa?Minä luulen että ruolla chatissa miehet sikailee niillä tietyillä asioilla ihan kylliksi.Uskon että terveellistä naisille saada miehistä myös tällaista kokemusta.Kaikki ei sentään sikoja ole.Vaikka chatin kautta kai se kuva tulee.
        En minä tietenkään voikkaan lopettaa kun
        tällainen olen.Ja tuo nuorimies on varmaan kiinnittänyt huomiota niihin ikäviin
        kommentteihin.On toki tullut paljon hyvää palautetta.Eli sinulle,en tosiaan ihan näin pehmo ole oikeassa elämässä,mutta näin kirjoitellen katson,että turha tuhlata energiaa ärhentelyyn tai koittaa luoda kuvaa jostain kovasta miehestä.
        Kiitos vain kirjoituksestasi ja mukavaa iltaa sinulle!


      • mies-v57
        miljoona kirjoitti:

        Minustakin tuntuu, että täällä on tosi paljon niitä jotka ajattelevät hänestä myönteisesti. Itse en ymmärrä, mistä tuo negatiivinen ajatus on tullut.

        Ehkä minä en vaivaidu lukemaan niitä kenkkuja juttuja, tai sitten ne unohtuvat minulta saman tien kun olen ne selannut. Tiedä häntä, jokatapauksessa muistan vaan myönteiset palautteet hänestä.

        Varmaankin tuo nuori kaveri on osunut paikalle kun on ollut niitä puska huutoja ja saanut osin väärän kuvan.Kyllä on paljon tullut mukavaa palautetta.
        Jotenkin tuon chatin miesten sikailun vastapainona tahdon omalta osaltani vain osoittaa,että miehissä
        on kunnollisiakin ja ajatteleviakin.
        Tietenkin se vaatii rohkeutta kirjoittaa runoja ja tunteitaan.Mutta minulle on tärkeää miehestä sekin puoli osoittaa.
        Kiitos vain kirjoituksestasi ja mukavaa iltaa sinulle!


    • viivi-karoliina

      Älä vain lopeta juttujasi täällä,tosi mukava niitä on lukea ja huomata että on olemassa miehiä jotka uskaltaa kertoa tunteista.Aina meissä löytyy niitä jotka piikittelee mistä milloinkin,jätetään ne omaan arvoonsa.

    • Kirjoitahan vain juttujasi. Niitä on kiva lukea. Ilkeitä kommentteja tulee kaikille, kirjoitetaan mitä vain. Siitä tulee paha mieli mutta hetkeksi vain. Sitten sitä jo osaa ajatella, että kyllä on pikkusieluista porukkaa kun pitää torpedoida heti jos joku erottuu edukseen.

      • Akaton mies

        Joo justihin, soon aina harmi jos joku lopettaa kirijoottelun. Jokaasen mielipire on tervetullut ja yhtä tärkiä. Sun runoosi on hyviä ja muutoonkin oot sellaanen kiltin luontoonen mies. Et sä palstoja sotke jatka vaan.
        Ittekki sanoon välihin liikaki suarahan ja sitten karuttaa.
        Kyllä täällä saa varmahan jokaanen joskuus kiviä niskaansa. Itte oon sen verran paksunahkaanen notta näistä en säikährä. Kirijootellahan vaan jatkooski, mitä ny tuloo mielehen ja saa sanootuksi. terv. pohojanmaan seppä ja Tiitu pikkuunen.


    • kaikki kehut

      menisi samaan osoitteeseen.
      "Mies tunteella" hallitsee mielestäni
      parhaiten tuon runopuolen.

      Kaikella positiivisuudella.)

    • Aamun valo

      tälläinen on mies -57v. Ihminen, lämmin ja sisäisesti vahva. ;))

    • mies-v57

      Kovasti todella kiitos kannustujsesta ja tuesta.Voin todella vakuuttaa,ettei miehelle ole helppo juttu avautuaihan omana itsenään ja vielä runojen muodossa.Miksi sen teen? Kyllä se on minulle
      aivan luontainen juttu,mutta minusta on tärkeää naisten huomaavan ja ymmärtävän mihissä olevan myös aitoa herkkyyttä,kunnon ajatuksia ja asiaa.Ei
      vain niitä rumia kirosanoja tai vastaavia.Ja
      minusta miesten on hyvä huomata,ettei naiset halveksi miestä,joka tulee ulos kuoresta aivan
      omana itsenään.Toivon rohkaisevani muitakin miehiä
      olemaan oma itsensä.Ei se naisten silmissä ole
      naurettavaa vaan rohkeaa!Ihmisillä voi olla kotona monenlaisia ongelmia.Minusta olisi hyvä jos
      tänne sivulle voi tulla avoimin mielin.Itse
      ainakin koitan olla tukena ,ymmärtäjänä.
      Minusta tämä sivu on siistiytynyt paljon ja
      täällä nyt käydään asiallisella tasolla keskustelua ja niin hyvä.
      Mukavaa päivää kaikille!

      • kaiken kannustuksen!

        Mukavaa päivänjatkoa Sinulle ;D


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      74
      8367
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      66
      2825
    3. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      2028
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      157
      2001
    5. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      20
      1949
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1861
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      30
      1720
    8. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      43
      1495
    9. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1487
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1246
    Aihe