Allson hotelli

onko tietoa?

Olemme menossa Allson-hotelliin maaliskuussa. Onko kenelläkään kokemusta ko. hotellista? Kiitos asiallisista viesteistä. :o)

7

1262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kohtaporeen

      Olen menossa kyseiseen hotelliin joulukuussa joten kerron sitten! :)
      Kannattaa googlettaa,löytyy paljon englannin kielisiä mielipiteitä hotellista,tuntuvat kaikki sanovan samaa että on siisti,hyvällä paikalla ja mukava henkilökunta!

      • hannalta

        Kiitos jo etukäteen! Myös kaikki vinkit (shoppailu, ruokapaikat, nähtvyydet jne.) Singaporesta ovat tervetulleita.


    • kohtaporeen

      Hei!Palasin juuri kyseisestä hotellista.Ihan kiva keskitason hotelli,ei mikään luksus mutta ei murjukaan.Aasialainen runsas aamupala,ei mitään valittamista senkään suhteen.Huoneet hieman vanhanaikaisia ja sängyt kovia,siivous sujui joka päivä mutkitta ja ilmastointia pystyi säätelemään eri voimakkuuksiin.(ei kannata nukkua ilmastointi päällä,voi flunssa yllättää!!)
      Allsonin sijainti oli loistava.Vieressä on 7eleven kauppa joka on auki 24h,vastapäätä olevan rakennuksen takana on 24h McDonalds.Hotellin vieressä on myös paikallinen food court jos tykkää paikallisesta ruuasta!Bugis shoppailualue 5min kävelymatkan päässä,samoin Raffles ja Marina alue.Taksin sai hotellin edestä helposti ja vaivattomasti ja se oli erittäin edullista.
      Singapore on turvallinen ja kiva matkakohde,suosittelen kaikille!Kuuma on joten ei kannata villatakkeja raahat mukaan!:)
      Night Safari on todella kiva varsinkin lapsiperheille,Sentosalle kannattaa mennä kaapelivaunulla Mount Faberin kautta.Myös Chinatown ja Little India ovat kokemisen arvoisia.
      Allsonista vielä sen verran että varsinkin ovimiehet ovat erittäin auttavaisia ja ystävällisiä.Hotellin hissi toimii vain hotellin avaimella joten muista ottaa avain aina mukaan!Uima-allas on 5.kerroksessa,pieni mutta erittäin siisti.(syvyys 1m - 2,5m)Hotellissa on pieni myymälä josta kannattaa ostaa esimerkiksi postimerkit.(Lähin postikin on kyllä ihan kadun toisella puolella).Mukavaa matkaa,NAUTTIKAA!

      • hannalta!

        Kiitos hyvästä selostuksesta pähkinänkuoressa! Matka lähestyy muutaman viikon päästä ja en meinaa malttaa odottaa. Hanna :o)


      • kohtaporeen
        hannalta! kirjoitti:

        Kiitos hyvästä selostuksesta pähkinänkuoressa! Matka lähestyy muutaman viikon päästä ja en meinaa malttaa odottaa. Hanna :o)

        Tuli vielä mieleeni että kysy jos on jotain kysyttävää,on vielä matkalta tulo niin lähimuistissa!Olen naispuolinen matkailija joten ei kannata kysyä mitään elektroniikka-juttuja! Tosin sen voin kertoa että kamerat ym olivat kyllä halvempia kuin Suomessa,samoin esim.pleikkari pelit ym...


      • kyselee vielä Hanna!
        kohtaporeen kirjoitti:

        Tuli vielä mieleeni että kysy jos on jotain kysyttävää,on vielä matkalta tulo niin lähimuistissa!Olen naispuolinen matkailija joten ei kannata kysyä mitään elektroniikka-juttuja! Tosin sen voin kertoa että kamerat ym olivat kyllä halvempia kuin Suomessa,samoin esim.pleikkari pelit ym...

        Eli mistä löytää urheiluvaatteita? Ok, joku älypää kuitenkin vastaa, että kaupoista. :o) Tarkoitan, että onko jotain suositeltavaa paikkaa, josta löytyy jopa eurooppalaisiin kokoihin asti vaatteita ja edullisia ostoksia? Pitäis uudistaa jumppavaatevarasto.


      • KohtaPoreen
        kyselee vielä Hanna! kirjoitti:

        Eli mistä löytää urheiluvaatteita? Ok, joku älypää kuitenkin vastaa, että kaupoista. :o) Tarkoitan, että onko jotain suositeltavaa paikkaa, josta löytyy jopa eurooppalaisiin kokoihin asti vaatteita ja edullisia ostoksia? Pitäis uudistaa jumppavaatevarasto.

        Singaporessa kun on "muutama" ostoskeskus...!!Kaikissa on eri merkkien liikkeitä,en kyllä osaa sanoa mistä löytyisi todella edullisesti,sillä kyllä ne maksavat ihan "Suomen hintoja".Eli siis Nikellä,Adidaksella,ym merkeillä on omia liikkeitä joka puolella.Yksi hyvä ostoskeskus on VivoCity,tosi paljon liikkeitä,mm.liike missä myydään pelkästään Crocs-kenkiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      121
      7475
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      658
      4857
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3184
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1327
    5. 50
      1325
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      93
      1204
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      144
      1132
    8. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      55
      983
    9. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      27
      873
    10. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      864
    Aihe