Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

näppylät....

Miks mulle tulee näppylöitä aina kun ajan karvat pois höylällä ja Gillette-geelillä? Palleihin ei tule, mutta alavatsa/vehkeen yläpuolelle tulee näppylöitä tosi paljon.
5907
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mutta miten välttää ne? En tiedä. Yksi syy miksi siihen yläpuolelle tulee
johtuu siitä, että pöksyt hankaavat kyseistä aluetta.

Olen saanut rauhoitettua näppylöiden tuloa hyvällä geelillä: Decubal
care, hydro gel, skin care. Sopii vieläpä erinomaisesti kasvojen ihon-
hoitoon parranajon jälkeen. Suosittelen!

Äänestä

Itsellä ja vaimollani ei ole näppy ongelmaa, ajan aina sauna puhdasta ihoa, ja ihon jäähtymisen jälkeen, laitan kosteusvoidetta. Olemme ajanut jo lähes 10 vuotta, kokemuksesta. ÄLÄ AJA likaista ihoa, vaan pese ensin.
Myös yksi asia, ilman housuja ajon jälkeen, sekin auttaa.
Ei miehelle tule näppyjä naamaan, miksi niitä tulisi muualle, vika on siis ajotavassa.

Äänestä
  • Kiitoksia vinkeistä... Täytyypi ensi kerralla lähteä karvojen ajon jälkeen liikenteeseen "commandona" =)....
    Kirjoittelen jos oli apua.

    Äänestä

  • Jartsa kirjoitti:

    Kiitoksia vinkeistä... Täytyypi ensi kerralla lähteä karvojen ajon jälkeen liikenteeseen "commandona" =)....
    Kirjoittelen jos oli apua.

    auta mikään. olen kokeillu kaikkee ja silti tulee. ja sillonkun ajan sänkeä ni se sattuu ihan saatanasti ja tulee verta viä kaiken lisäks kun sen karheen sängen ajaa. tän takii en voi ajella.

    Äänestä

  • tanja kirjoitti:

    auta mikään. olen kokeillu kaikkee ja silti tulee. ja sillonkun ajan sänkeä ni se sattuu ihan saatanasti ja tulee verta viä kaiken lisäks kun sen karheen sängen ajaa. tän takii en voi ajella.

    On se sitten kumma teidän tumpeloiden kanssa. Miten ihmeessä te ajatte??
    Jos teidän stoorit pitää paikkansa, silloin pitäisi lähes kaikkien partaa ajavien miesten olla ruvella naamastaan.

    Itse olen ajanut vuosia, niin on vaimonikin, tunnen monia jotka ajaa, mutta kukaan ei valita samaa. Miten ajat?

    Ajaminen suoritetaan puhtaaseen ihoon, paremmin saunassa tai kuumassa suihkussa. Eikä tule näppyjä eikä haavoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jartsa kirjoitti:

Miks mulle tulee näppylöitä aina kun ajan karvat pois höylällä ja Gillette-geelillä? Palleihin ei tule, mutta alavatsa/vehkeen yläpuolelle tulee näppylöitä tosi paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu