Kokeilimme peppua siten että nussin ensin tyttöystävän pimpin aivan märäksi(munan myös) ja sitten kokeilimme upottaa munan peppuun: se upposi vain vähän (noin 2cm) kunnes lopetimme kun tyttöystävä sanoi että sattuu kauheasti.
Itse olen 22,tyttöystävä 17.Haluaisin kauheasti onnistua anaalissa hänen oman rakkaani kanssaan,joten tilanne turhauttaa. Olisiko neuvoja? Työnsin ensin tunkeutumista sormen hänen peppuunsa,ja se meni sinne(toki ahtaasti ja hitaasti).
Tyttöystävää sattui
12
9648
Vastaukset
- ...
Yleensä on neuvottu, ettei emätineritteet riitä kostuttamaan peppua, eli pitäisi hankkia liukastetta. Saa apteekista, netistä tai seksiliikkeistä.
- Haluan onnistua!
Olemme kokeilleet kerran aiemminkin peppua,silloin runsaalla ruokaöljyllä(tosi liukasta kamaa..),mutta tulos oli sama,eli uppooaa ihan vähän ja sitten tyttöystäväni sanoo että nyt sattuuuu sikana.. Hyvä vinkki silti,kiitos siitä,lisää kaivataan tietoa peppujutuissa onnistumisesta :)
- ....
Haluan onnistua! kirjoitti:
Olemme kokeilleet kerran aiemminkin peppua,silloin runsaalla ruokaöljyllä(tosi liukasta kamaa..),mutta tulos oli sama,eli uppooaa ihan vähän ja sitten tyttöystäväni sanoo että nyt sattuuuu sikana.. Hyvä vinkki silti,kiitos siitä,lisää kaivataan tietoa peppujutuissa onnistumisesta :)
onhan se liukasta, muttei tosiaan sinne tarkoitettua. :D totutelkaa ensin sormella, sitten vaikka kahdella kun antaa periksi jne.. Sinne työntö on mahdotonta jos tyttöystäväsi jännittää kovasti..
- Areatha
Tyttöystäväsi on vielä niin nuori, kehittyy vasta naiseksi niin ruumiiltaan kuin mieleltäänkin. Tahtooko hän itse peppuseksiä, vaan vain miellyttää sinua? Varmasti ymmärrät, että jos hän itse ei sitä oikeasti tahdo niin kalu ei pääse sisemmän sulkijalihaksen ohi, koska se supistuu jos vähänkin jännittää/pelottaa/hermostuttaa. Entä haluatko sinä nauttia peppuseksistä ja laueta anaaliin, vai että hän nauttii siitä? Keskustele hänen kanssaan, hänen jännityksestään ja mahdollisista peloistaan. Kerro myös omista tunteistasi.
Emätineritteet ja ruokaöljy eivät ole sopivia liukkareita anaaliseksiin, koska ensimmäinen ei liukasta tarpeeksi ja toinen haurastuttaa ja rikkoo kondomin (kai käytätte sitä, ihan jo siksi että se suojaa sinua peräsuolen bakteereilta?). Apteekista ja vaikka Anttilasta saa oikeaa liukuvoidetta, jonka käyttöä ei pidä nuukailla.
Sitten lämmittelemään peppua! Älä heti työnnä sinne mitään, vaan hyväile peppureikää ensin sormella ja vaikka kielellä vaikka suuseksin yhteydessä. Tyttöystäväsi kannattaa oppia nauttimaan tästä ennenkuin menette syvemmälle. Pikkuhiljaa klitorista hyväillen voi alkaa työntämään sisään ensin yhtä sormea, sitten kahta ja lopuksi kolmea, runsaan liukkarin kera. Tämä voi viedä monta harjoituskertaa, kuuntele tyttöystävääsi ja hänen tuntemuksiaan. Hoppuilu vain satuttaa häntä. Anna hänen oppia nauttimaan sormesta. Samalla voitte opetella intiimiä läheisyyttä, erilaista luottamista toisianne kohtaan. Sillä tyttösi voi nauttia peppuseksistä vain jos hän luottaa sinuun täysin, ja sinä häneen!
Kun kolme sormea menee helposti ja nautintoa antaen sisään, menee peniskin. Lisää liukkaria, kondomi ja hellyyttä ja hitautta! Hyväile hänen klitoristaan samalla, ja mene sisään millimetri kerrallaan. Älä työntele rajusti ja syvään, se sattuu. Varmaan tiedättekin, ettei peppua voi panna kuin pillua. Voit alkaa pikkuhiljaa liikkumaan, kun se tuntuu tyttöystävästäsi hyvältä. Edetkää hänen sanelemassaan tahdissa. Harjoitus tekee mestarin, lopussa kiitos seisoo!
Taitaa tämä ohje tuntua pitkältä ja turhauttavan hitaalta etenemiseltä, mutta tällä tavoin minä opin nauttimaan peppuseksistä. Voi tietysti olla että tyttöystäväsi tahtoo nopeampaa toimintaa, mutta näin et ainakaan riko häntä. Jos käy niin ettei hän halua harjoitustenkaan jälkeen jatkaa eikä opi nauttimaan pepun koskettelemisesta, on parempi antaa asian olla ja odottaa jokunen vuosi. Älä missään nimessä painosta! Hän ottaa asian esille myöhemmin, jos se häntä kiinnostaa. Mukavaa toisiinne tutustumista,onnellisia ja nautinnollisia hetkiä teille.:)- Ceridal-Oil
...kylläpä pitkästi kirjotat ja asiaa, mutta kyllä tyttö ikänsä puolestakin on valmis vaikka mihin ;)
- Eräs nainen
Ceridal-Oil kirjoitti:
...kylläpä pitkästi kirjotat ja asiaa, mutta kyllä tyttö ikänsä puolestakin on valmis vaikka mihin ;)
Edellinen kirjoittaja kirjoitti aivan MAHTAVAT ohjeet peppuseksiin!! Kumpa kaikki peppuseksistä haaveilevat lukisivat sen!
Ja sulle, joka väität että 17-vuotias on ikänsä puolesta valmis mihin vaan, niin se ei kyllä pidän alkuunkaan paikkaansa. Kiinnostusta seksiin varmasti on, mutta yleensä nainen alkaa todella nauttia ja saamaan esim orgasmeja yhdynnässä vasta noin 30-vuotiaana tai yli. Nainen kehittyy miestä hitaammin seksuaalisesti, mutta on sitten vastaavasti noin 40-vuotiaana seksuaalisuutensa huipulla, kun miehillä alkaa olla huippuvuodet ohi silloin.
Muistakaa nuoret tytöt, että MIHINKÄÄN ei pidä suostua ellette ITSE sitä halua! Jos ei mies kunnioita toivetasi, niin ei ole arvoisesi mies. - Areatha
Ceridal-Oil kirjoitti:
...kylläpä pitkästi kirjotat ja asiaa, mutta kyllä tyttö ikänsä puolestakin on valmis vaikka mihin ;)
Kyllä hän peppuseksiin on silti aika nuori. Se kun on seksin erikoisuus, ei todellakaan pitäisi tuon ikäiselle olla perusseksiä! Ja koska nainen todellakin oppii yleensä nauttimaan itse seksistä eikä vain kumppanin miellyttämisestä vähän vanhempana, ei tuon ikäisen tarvitsisi vielä tehdä muuta kuin harjoitella omia tuntemuksiaan ja seksin perusasioita, kuten oikeutta sanoa ei ihan koska tahansa.
- Teuvo T. Meisseli
Eräs nainen kirjoitti:
Edellinen kirjoittaja kirjoitti aivan MAHTAVAT ohjeet peppuseksiin!! Kumpa kaikki peppuseksistä haaveilevat lukisivat sen!
Ja sulle, joka väität että 17-vuotias on ikänsä puolesta valmis mihin vaan, niin se ei kyllä pidän alkuunkaan paikkaansa. Kiinnostusta seksiin varmasti on, mutta yleensä nainen alkaa todella nauttia ja saamaan esim orgasmeja yhdynnässä vasta noin 30-vuotiaana tai yli. Nainen kehittyy miestä hitaammin seksuaalisesti, mutta on sitten vastaavasti noin 40-vuotiaana seksuaalisuutensa huipulla, kun miehillä alkaa olla huippuvuodet ohi silloin.
Muistakaa nuoret tytöt, että MIHINKÄÄN ei pidä suostua ellette ITSE sitä halua! Jos ei mies kunnioita toivetasi, niin ei ole arvoisesi mies."Nainen kehittyy miestä hitaammin seksuaalisesti, mutta on sitten vastaavasti noin 40-vuotiaana seksuaalisuutensa huipulla, kun miehillä alkaa olla huippuvuodet ohi silloin."
-40 vuotiaana miehellä vasta alkaa olla varaa naida. Lue vaikka Olavi Silmusen sarjaa "Keski-ikäisen miehen elämää." En ymmärrä mikä "huippu" naisella muka olisi 40-vuotiaana? Suurinta osaa miehistä ainakin lähinnä masentaisi tietäessään olevansa vetämässä viimeisiä varvejaan.
- Älkää väkisin
Miksi sitä peppuseksiä nyt muka väkisin täytyy harrastaa, jos sitä
omaa kultaa niin kovasti sattuu? Ei kaikkea tarvitse matkia, mitä
pornofilmeissä näkee.
Oletko varma, että tyttösi edes haluaa sitä? Ei hänen ole pakko sitä
haluta, vaikka sinulla siitä pakkomielle olisikin. - tälläilöt
mittee kokoloit toi mela mahtoo ollakkaa?
- kuulit
liukkaria sittn ihan reilusti saa käyttää jos siltä tuntuu!!!
tytön täytyy osata rentoutua. lihakset siellä suolen ympärillä luonnostaan jännittyvät koska yleensä kamaa pitää saada ulos eikä sisään. tytön hyvin rentona ekoilla kerroilla. myöhemmin hän oppii kyllä rentouttamaan vain sen alueen jotta voi puhata muutakin samalla.
ja sinä itse...hyvin hyvin varovasti vain. ei saa kovasti työntää. silloin kun jokin ottaa vastaan. vedä ulospäin ja sitten taas äärimmäisen varovasti. kyllä se sitten siitä. aluksi se sattuu jos tyttö pistää vastaan. mutta liukkarin ja rentoutumisen avulla siitä tulee parasta...
oletko kysynyt lupaa ja kokeillut ensin nuolla tytön pyllyreikää... casta pestyä tietty? aivan mahtavaa ja auttaa rent.
T: tyttö20 - Tyty86
Pemppaseksi yleensä tyssää siihen kun jännittää niin kovasti. Peräaukon suun lähettyvillä kuitenkin on lihas joka on tahdonalainen. Kun ulostaa peräaukon suu laajenee.
Eli neuvo neitiä "aukaisemaan" aukkoaan kuin ulostaisi samalla kun työnnät peniksen sisään. Helpottaa kummasti. Eihän se penis sinne voi mennä jos kovin on aukko tiukkana ja varmasti aiheuttaa vauriota sinne jos kovin alkaa väkisin tunkemaan.
Hiljaa hyvä tulee. Voisihan neitisi opetella ensin rentouttamaan paikat vaikkapa dildolla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004373
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631703
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331363Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706