meidän pitäisi varoa

texkiller

paljon kirjoitellaan siitä, että oppi ja uhka tulee idästä. siis paha on siellä ja siihen pitäisi varautua. no, vastuunsa tunteva yhteiskunta varautuu varmasti pahimman ulkoa tulevan uhkakuvan varalta mutta miten me varaudumme sisältä tulevaa uhkaa vastaan?

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Lähes puolet Suomen muslimeista noudattaisi islamilaista lakia/1135231267908

näin kun aapo nykyisellään on skp:n edusmiehenä kertomassa täällä skp:n kannanotoista niin millainen mahtaa olla kommunistien kanta linkissä esiintyvään aiheeseen?

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja sillä siisti !

      • texkiller

        kansa saa vallan päättää mitä tehdään? miten luulet näille pakolaisina tulleille harhaanjohdetuille raukoille tapahtuvan? en minä nyt sentään mitään tervaan ja höyheniin mieltyneen lynkkaajajoukon innostamista ajatellut. sinullakin taisi olla joku sarkastinen taka-ajatus?

        mutta vakavasti puhuen, kuinka äärimusuulmaanit pystytään sopeuttamaan sivistyneeseen yhteiskuntaan? kuinka barbaariset ajatukset kitketään? koulutuksella? työllä? lontoon viimeaikaisten pommi-iskujen suunnittelijat olivat maistereita ja tohtorismiehiä. ei auttanut koulunkäynti.

        mutta ilman riidanhaastamista; kuinka musuulmaaneista tehdään kunnon kristittyjä elämään kristittyyn maahan ja noudattamaan kristittyjen lakeja?


    • LiittykääYhteen

      Suomen sisäinen uhka kukistetaan tukahduttamalla ne. Suomen sisäisen uhan aiheuttajat pitäisi viedä vankileireille ja uudelleen kouluttaa kommunismiin!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1662
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      911
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      859
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      811
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      796
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      738
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      730
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      700
    Aihe