Hienosti Helmut3000 vihjaisi

Eipä tuollaista kerrointa useinkaan saa kiinni.

Vielä kerran: KIITOS !!!

4

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perustelu

      kovinkaan vakuuta

    • Joskus näitä sattuu et sillei hei! Siinä olisi ollut hyvä haku, mutta Teppo ei uskaltanut noutaa - ehkä rosterit hämäsivät kuitenkin liikaa. Tosin Teppokin veti tuossa äskettäin lähes 30-kertoimisen tuplan. Niitä jokseenkin arvostaa enemmän kuin "rekkoja", koska niissä voi tuntea kusettaneensa buukkeria paremmin.

      Normaaleissa sarjapelissä ja lätkässä sellaisia superyllätyksiä ei niin usein satu. Ennemminkin kansainvälisissä peleissä, kuten karsinnoissa tai euroliigoissa. Silti Teppo väittää esim. Paffin tarjoamaa 10,50-kerrointa Ässille ylikertoimeksi et sillei hei! Rohkealla pelillä Ässät voi vihdoin katkaista vuoden mittaisen vierastappioputkensa, mutta ehkä sitä ei viitsi ottaa pilaamaan hyvää torstairiviä, jolla yleensä kilahtaa potti plakkariin et sillei hei!

      • Usein kuitenkin et sillei hei!


      • kilahtaa
        teppo.moi kirjoitti:

        Usein kuitenkin et sillei hei!

        Nupissasi ja pahemman kerran. Olet säälittävä ja siksi jäät, olet tyhmä ja tyhmemmäksi tulet!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4945
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3666
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3453
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2808
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2690
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2640
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1733
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1576
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1458
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1321
    Aihe