Viikon aforismi
Vaikka maailma on millä mallilla tahansa, niin sutenööri se vitut välittää.
Vaikka maailma on millä mallilla tahansa, niin sutenööri se vitut välittää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Alkaakohan tulla asiakaskatoa sen verran,ettei suttunööreille jää paljon käteen...Mitenköhän sen jälkeen,kun lait kovennetaan...
Enemmän. kuinka kävi USA:ssa ja Suomessa kieltolain aikana, esimerkiksi Al Gabonesta tuli parissa vuodessa yksi maailman eniten tienaavista ihmisistä, ja nimenomaan kieltolain ansiosta, koska viinaa haluttiin ja hän sitä järjesti.
Samoin aivan varmasti käy jos kaupallinen seksi diminilisoidaan, kaupallisen seksin käyttäjiä on aina, ja tulee olemaan. Samoin on tarjoajia. Siinä tilanteessa se joka näitä palveluja järjestää rikastuu eniten.
On kyllä kummaa ettei päättäjät tutki edes lähihistoriaam mitä kulloisetkin lait on silloin saaneet aikaan, eivätkä alkaisi tanssimaan joidenkin ääriryhmien pillin mukaan ..
Ammattirikolliset eivät piittaa laeista vaan rahasta. Siksi ammattirikollisuuden torjunnassa on tärkeintä ottaa ammattirikollisilta pois mahdollisuus ansaita rahaa. Esim. Alkon kohtuullinen alkoholihinnoittelu estää viinan laajamittaisen salakaupan, koska se ei ole kannattava bisnes. Pelkkä kielto ei siinä tehoa.
Kaikki seksikauppaan liittyvä kieltäminen antaa rikollisille mahdollisuuden tienata rahaa. Se ei ole Suomen valtion edun mukaista. Siksi Suomen valtion kannattaa pitää seksikauppa niin avoimena ja reiluna pelinä kuin ikinä on mahdollista!
... jankuttavat jatkuvasti tälläkin palstalla kuin seinähullut lain kovenemisesta. Ei ole tiedossa kuin näiden hörhöjen pakkomielteisissä päiväunissa!
http://www.hs.fi/keskustelu/HS testasi: Seksi-ilmoitus poiki 122 yhteydenottoa vuorokaudessa/thread.jspa?threadID=80930&tstart=120
oli, että tutkimusten mukaan huorissa on käynyt/käy 15% miehistä. Minusta yllättävän vähän. Toki aina on kysyntää tuollaisille palveluille, mutta yllättävän vähän on kysyntää, kun 85% ei palveluita ole käyttänyt.
PÄIVÄN Hesarissa siis :))
miehistä. Siihen nähden heitä on aika paljon.
85% heistä voi taas onnitella itseään, että he ovat keksineet jonkun toisen tavan saada seksiä.
Mutta kaikista miehistä ja naisista lähes puolet harrastaa seksiä avioliiton ulkopuolella, eli pettää kumppaniaan. Kyllä ne naisetkin osaa.
Jos 15% miehistä on käyttänyt prostituoidun palveluksia, niin miksei ole tutkittu, kuinka monta prosenttia kaikista naisista harrastaa seksiä rattopoikien kanssa, esim. ulkomaanmatkoilla, tai iskee kapakasta kaverin ja antaa paljaalla, jolloin tautiriski kasvaa.