Niin haluisin ihan vaan kysyä ihmisiltä kun itse olen tässä pariviikkoa sitten auto onnettomuudessa ja sain pahan tällin tuonne alaselkään... Olin pari päivää sairaalassa ja kaikki ok mitä nyt selkää kivistää ja nyt noin neljä päivää sitten alkoi virtsankarkailu. Se tulee mulla sillai et yht äkkiä hirvee vessahätä ja sit saman tien on laskettava allensa. Olen maanantaina menossa sairaalaan tutkimuksiin ja ajattelin siellä kertoa asiasta.
Niin ajattelin sitä et olen siellä muutaman päivän et miten siellä suhtaudutaan ja joudunko/saanko vaippoja sieltä? Millaisia ne on käyttää ja ja... Niin miten pitävät pissaa kun tuntuu et rakko tulee ihan tyhjäksi... Olen 24w immeinen ja rassaa aika pahasti tällä hetkellä elämää. Ja onko minkään laista hoitoa tapaukseen? Kiitos jo etukäteen
vaipat sairaalassa
4
3944
Vastaukset 4
- toki
ne vaipat imee itseensä hurjasti virtsaa. mihin luulet vuodepotilaitten tekevän tarpeensa?(esim.vanhukset,jotka ovat lähes koko vuorokauden sängyssä). Kunhan on vain tarpeeksi imukykyinen ja oikean kokoinen vaippa,niin huoletta voi lirauttaa.
Malleina voi olla samantyyppinen mitä lapsilla,eli tarrat samalla tapaa sivuilla tai sitten malli,jossa tulee ns.vyö vyötärönympärille ja sitten tarroilla kiinni.
siinäpä jotakin vaippa-aiheesta!- jotain vielä
leikkauksia myös ja kehon hallintaa.
- -Petri-
En ole lääkäri, mutta tuosta kuvauksestasi arvelisin että tuo tälli on saanut selkärankasi painamaan siellä kulkevia hermoja, jotka ovat sitten syynä ongelmiisi. Eli ehdottomasti tuo kannattaa ottaa puheeksi, että voivat tutkia selkäsi kaikkien mahdollisten vaurioiden varalta.
Ja jos pidättäminen on nyt ongelma, niin on kuitenkin parempi olla märissä vaipoissa kuin märissä vaatteissa, siis rohkeasti vaan hankkimaan suojia siksi aikaa kunnes asia on poissa päiväjärjestyksestä. Sairaalassa osaavat auttaa oikean tuotteen valinnassa tarpeesi mukaan.
-Petri-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486