Ootteko samaa meltä et jos juo jotain vahvempaa esim. Leijonaa 32% niin se kilahtaa ns.liian nopeesti päähän et tulee väsyny olo? Et siideri ois parempi jos haluu nauttii hyvästä fiiliksestä siis humalasta pidempään ilman nuutumisen tunteesta joka leijonasta seuraa!?
What do you think..??
What do you think..??
Vastaukset 5
Vanhimmat
Juomisen tahdistahan tossa loppuviimeksi on kyse... Tosin paukku tulee huitastua nopeasti huiviin, ja varsinkin itsetehdyt suhteet on usein reilumpia kun ravintolan vastaava ;)
Siidereitä ja lonkeroita ja paljon jäitä, niin ei tule juotua niin nopsaan ja ankaraa biletystä sinulle! :D
Tietty yksi hyvä keino vielä on juoda tuopillinen vettä/juotu paukku, mutta kuka niitäkin enää jossain vaiheessa muistaa?
Kysymyksen asettelustasi päätellen olet sitä ikää, että se siideri on ihan tarpeeksi vahvaa Sinulle.
Noin 15% juoma imeytyy parhaiten verenkiertoon. Eli sillä voi jossain määrin säädellä humalatilaa ettei humahda nopeasti päälle. Eli juo viina+limu sekoituksia mutta älä tee niistä liian vahvoja. Siideristä ja versinkin oluesta tulee usein pöhnä ennen humalaa. Tämä koskee varsinkin keppanaa.
Olisikohan aiheellista keskittyä myös siihen seuraelämään, vai aiotko vetäytyä johonkin nurkkaan imeskelemään happoa ja seuraamaan vaikutuksia?
Saattaisit jopa huomata, että se lipittäminen ei olekaan pääasia.
etpä sitten muuta keksinyt..