et v****u. Ärsyttää ihan vitusti ku on tälläset teinitytön tissit!! jos painasin 40kg niin asia olisis ok,mutta painan 55kg ja olen 168 pitkä kuinka tyhmältä näyttää a-kupin rinnat täs vartalossa, olen urheillu ikäni ja siinä yx syy miksi olen lauta mua kyrsii ku tulee taas kesä ja ihmisillä on bikinit,vaikka olen muuten todella hyväkroppainen niin noi rinnat pilaa kaiken!! mä en jaksa, mua hävettää edes riisua itseeni alasti, meen ottaa silikonit heti ku rahapussi sen suo!!
mulla on niin pienet rinnat
mimmi22
172587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kuulostat todella unelmalta! Timmit, hyvin käteen sopivat rinnat ja treenattu vartalo ovat jotain harmittavan harvinaista. Eikä silikonit ei milloinkaan näytä niin hyviltä kuin aidot, isot tai pienet.
168cm 55kg ja urheilijan kroppa. Älä nyt mene pilaamaan unelmakroppaa jollain helkkarin silikoneilla! Meikäläinen, aikuinen mies jo, ei millään jaksa ymmärtää että olisit valmis tunkemaan rintoihisi silikonia.
Et ole mikään lauta, vaan hoikka hyväkroppainen nuori nainen joka voi käyttää bikinejä aivan niin kuin muutkin. Luulet, että jätkät vahtaavat vain noita tissejäsi ja naureskelevat niille, olet väärässä. Vaikka miesten katse usein kiinnittyykin ensikontaktissa rintoihin, niin sitä kumppania etsiessä mies hakee hymyä, huumorintajua, kaunista katsetta ja sopusuhtaista vartaloa. Kookkailla silikoneilla et pönkitä kuin itsetuntoasi ja annat ympäristöllesi sellaisia sigaaleja joita et ehkä tarkoita. A-kupin rinnat ovat aivan yhtä kauniit kuin b-, c- tai d-kupin.
Ongelmanasi taitaa todellisuudessa olla hieman heikko itsetunto. Olet luonut itsellesi kompleksin rinnoistasi. Kukaan sellainen ihminen jota ympärillesi ja viereesi kaipaat ei mittaa sinua rintojen mukaan, vaan mittarina on aivan muut asiat. Ole ylpeä itsestäsi sekä vartalostasi ja kulje pää pystyssä, silloin näytät muille että luotat itseesi ja olet sinut itsesi kanssa, näytät kauniilta ja haluttavalta.
Mikäli haluat, omaat unelmavartalon vielä kymmenen vuoden ja kolmen lapsenkin jälkeen, mutta ilman silikonia.
Muuten, taidat arvata, että olen heikkona sinun mallisiin naisiin, eli hoikkiin ja sopusuhtaisiin, joilla on vartaloon sopivat rinnat. Ja tietysti se kaunis katse joka uskaltaa katsoa suoraan silmiin ja hymyillä.
mieltä edellisen kanssa ! Olen myös nelikymppinen äijä ja naimisissa naisen kanssa joka on suurinpiirtein kuin sinäkin ! Minusta hänen a-kupin rintansa ovat uskomattoman kauniit, huolimatta siitä että olen niitä 22 vuotta jo nähnyt ja monin tavoin niistä nauttinut ! Joskus saunassa kavereiden kanssa on puhe kääntynyt naisten rintoihin ja selvisi että kukaan ei haluaisi naiselleen silikoneja, luomu rulettaa..!!
Ne silikonit ovat vain yksi pornoteollisuuden luoma harha siitä että pitäisi olla jättirinnat ! Ja eikös silikoneissa ole mahdollisesti myös terveysriskejä ?! Kanna vaan ylpeänä kauniit rintasi, eläköön erilaisuus !!
Olen myös samaa mieltä kuin muut. Minusta pienet ja sirot rinnat ovat todella mahtavat varsinkin timmiksi treenatun kropan kanssa! Toivottavasti annat niiden pysyä luonnollisina sillä itseäni kiihottaa suuresti mukavan pienet tisut. ;) Elä anna pornolehtien hämätä ajatusmaailmaasi, todella monet miehet pitävät pienistä.
Pienet rinnat on kauneinta millä nainen voi olla siunattu, älä tee vain mitään tyhmää. itsellä kokemusta myös naimisissa kauniiden pienien rintojen kanssa kauniin naisen
Muakin aluks vähän hävetti rintani, mutta jätkä kehu koko ajan minkä kerkes ja ei voinu pitää käsiään erossa. ;) et kyl monet tykkää.
Ne ovat kauniit.
Ja varsin kätännölliset jos vielä harrastat liikuntaa. Toi oli totta mitä joku sano pornolehtien isorintaisista naisista. Ne on siellä kuvassa, mutta ketä ne oikeesti kiinnostaa. Netistä löytyy somia aikuisi pienillä rinnoilla varustettuna jos haluaa.
Olet omana itsenäsi. Aidot voittaa silikonit mennen tullen, koosta riippumatta. Koko, muoto jne mikä miellyttää on yksilöllistä. Toisia isot ja löysät, toisia pienet ja terhakat... Ole ylpeä siitä millainen olet, koska moni moni pitää juuri sinunlaisista! Rinnat on vain pieni osa naisesta, pelkillä tisseillä et ikinä saavuta mitään. D-kokoiset on nätissä kunnossa 18-vuotiaalla, mutta ootas kun tulee 25 mittariin? Pieniin ei maan vetovoima vaikuta läheskään samalla tavalla, 4-kymppisenä saat olla oikeasti ylpeä, kun nännit katsovat vieläkin eteen- eikä varpaisiinpäin. ELI ÄLÄ HELVETTI LAITA MITÄÄN SILIKONEJA.
juu,hyvä homma
Noita ylisuuria maitorauhasia näkyy ihan tarpeeksi mutta pieniä vähemmän. olen aina rakastanut pieniä rintoja. Älä jumalauta ota silikoneja. Saat vain kaikenlaisia kuolaajia kimppuusi.
...mitat ku sulla ja myöskin pienet rinnat. Oon kauan vihannu niitä, vaik ne onkin ihan kivanmalliset. Tässä maailmassa saa vaan sellasen kuvan, että isot rinnat on se ainoa oikea vaihtoehto...paitsi jos on joku tosi laiha ja pieni aasialainen. Nyt laitoin kuvani Alastomaan Suomeen ja sain ihan hurjana kehuja kropastani...tisuistakin tykättii. Olin tosi yllättynyt kun pidän kroppaani epäsopusuhtaisena. Opi rakastamaan rintojas, ne on sun omat...älä pilaa niitä millään ulkopuolisella aineella. Sitä paitsi suurimmalle osalle miehistä pyöreä ja kiinteä peppu on se mitä katotaan eikä mitkään roikkuvat daisarit.
Älä ota silikoneja.
Meitä on paljon miehiä, jotka tykkää pienistä rinnoista, eikä mistään lehmän utareista.
Suutelen tuhatkertaan mielummin luomutisua, kuin jotain silikonipussia.
Naisessa on tärkeintä kokonaisuus, ei rintojen koko. Pidä itsesi tyylikkäässä kunnossa, niin kukaan ei kiinnitä huomiota rintojesi kokoon.
otata niitä silikoneja. Olet siis valmis riskeeraamaan terveytesi isojen rintojen takia?! Usko pois, se ei ole sen arvoista. Tutkimuksen mukaan suurin osa silikonit ottaneista naisista katuu myöhämässä elämänvaiheessa silikonien ottoa. Mieti esim sun tuleva raskautta. Naisella kasvaa rinnat noin kaksi kuppikokoa raskaana ollessa. Jos nyt otat c-kupit sinun kuppikooksi tulee silokonineen olemaan E-kuppi. Ja se alkaa jo olemaan liikaa sun kroppaselle naiselle. Nehän valtaa koko sun etumuksen vatsoineen.
Ja sitten kun olet tavannu "sen oiken" sä todennäköiseti rupeat miettimään sitä, että olisko tämä mies ihastunut sinuun jos sinulla olisi ollut omat luomut A-kupin rintasi. Sitä paitsi suurin osa mieheistä haluaa luomun naisen.
Itse aikoinaan mietin myös silikonien ottoa, mutta onneksi luoja antoi minulle hieman enemmän aivoja lisää ja luovuin ajatuksesta. Mä en ymmärrä, miten olen edes voinut harkita silikoneja.
Itse olen myös aika lailla saman kokoinen kuin sinä 170/53 ja 75-b.
tähän kroppaan 168/80kg A85-rintsikat ja olen ihan tyytyväinen rintoihini eikä tulis mieleenikään mennä suurentamaan niitä vain siksi et joku muu hyväksyis mut!
Olet vielä nuori joten itsetuntosi ei ole vielä kohdallaan joten anna ajan mennä niin kyllä se siitä.Sama juttu läpikäynyt ja turhaksi todennut.Moni mies olleet tyytyväisiä mun rintoihin koosta huolimatta.Rohkeasti vain pitään bikinejä kesällä!
Kyllä naisilla rahaa on... ostaa isommat rinnat... mut kaikki raha on kiinni tavarassa....
seisoon, kun luin sun viestin. Älä ota silikoneja, meitä on monta, jotka kuolaa sun tytöntissies perään.
Hei, lainaan mielelläni eräst aikaisempaa vastaajaa "Pienet rinnat on kauneinta millä nainen voi olla siunattu, älä tee vain mitään tyhmää."
Tämä siitä huolimatta, että isojakin katsoo mielellään.