Eli missä vika, kun Windowsin ohjelmat eivät näy alapalkissa kun ne klikkaa "pois silmistä"? Internet-sivut kyllä näkyy. Ärsyttävää kun esimerkiksi Messengeriä käyttäessä ei auta muu kun arvailla, että sanooko joku jotain. Ei aina viitsis pitää ikkunaa aukikaan. Ja tosiaan mitkään muutkaan Windowsin ohjelmat ei näy. Tää on tällänen vanha "kakkoskone" jossa on Windows 98. Kiitos tiedoista jo etukäteen!
Windows-ohjelmat eivät näy alapalkissa
2
338
Vastaukset
- khhf
sähköpostiohjelmaa koneessa (Outlook?) ja oletko saanut sähköpostilla e-kortteja osoitteesta www.friendgreetings.com tai vastaavasta?
Syynä saattaa olla haittaohjelma W32.Friendgreet.worm; http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2002-102814-0201-99
Jos menet ohjauspaneelin lisää/poista sovellukseen, näkyykö siellä sellaista kuten WinSrvReg tai Friend Greetings? Jos näkyy, poista niiden asennus ja käynnistä kone uudelleen.
Onko koneessa virussuojaus ajantasalla?- Saaratsa
En käytä Outlookia enkä ole saanut e-kortteja. Mainitsemiasi ohjelmiakaan ei löytynyt. Eilen viimeksi ajoin tuon AVG:n tarkistusohjelman (joka ei myöskään näkynyt alapalkissa) ja Zonen palomuuri on käytössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501447
- 591381
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p10988- 60791
- 49774
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118607Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit81582- 38556