Esteet

Euroopan Unionin jäsenyys on este Suomen etujen turvaamiselle ja markkinamafian riiston rajoittamiselle.
Hallituksen on joko erottava tai ryhdyttävä toimiin markkinamafian riiston torjumiseksi ja Unionista irtautumiseen.
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

todellisuutta jonka valaimiseen ei viestimissä juuri päreitä polteta.

Äänestä
  • Näin ss on nähtävä, hyvin valaisevaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teuvo.Hämäläinen kirjoitti:

Euroopan Unionin jäsenyys on este Suomen etujen turvaamiselle ja markkinamafian riiston rajoittamiselle.
Hallituksen on joko erottava tai ryhdyttävä toimiin markkinamafian riiston torjumiseksi ja Unionista irtautumiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu