Miten kielisuudelma tehdään? Neuvokaa osaamatonta... Kosketellaanko toisen kieltä ensin omalla kielellä varovasti ja sitten syvemmälle? Entä jatketaanko huulten liikuttelua kielarin aikana kuitenkin vai pidetäänkö huulet vain yhdessä ja liikutetaan kieltä?
Miten kielisuudelma tehdään?
6
9676
Vastaukset
- Sex...
Suudellessa vain kieli toisen suuhun ja liikkumaan siellä jos toinen vastaa niin kyllä jatko sujuukin
- JTFG
Se käy kyllä sitten ihan luonnostaan kun alkaa suutelemaan, kieli vaan toisen suuhun ja eikun imuttamaan. Viime yönä bileissä muija teki aloitteen ja antoi niin kiihkeän kielarin ettei toista.
Eka kielari ei ollu vielä mikään pitkä, mut se toinen oli... vau
- näinpä.
Eli kielisuudelma kannattaa aloittaa ainakin minun mielestäni melko varovaisesti varsinkin jos ette ole sitä kumpikaan ennen tehneet. Kannattaa aloittaa siitä, että pitkän suukon aikana kielellä koskettaa toisen huulia. Ainakin poikaystäväni kohdalla aikoinaan toimi. Jos toinen vastaa siihen niin siitä on helppo sitten koskettaa kielillä toisiaan. Se on parhaimmillaan hyvin hyvin seksiä tihkuva kokemus ja siksi suosittelen varovaisuutta sillä eräs yläasteaikainen poikaystäväni luuli kielisuudelman idean olevan siinä, että kieli työnnetään heti alkuunsa toisen suuhun niin pitkälle kuin saa ja sitten pyöritellään toisen suussa ihan umpimäkään. se oli kamalaa ja olen traumatisoitunut siitä ;D
mutta antakaa mennä vaan. hyvin se menee jos peilaa toisen reaktioita ja vastaa niihin. vähän niinkuin seksikin. - sitten tehään?
Elikkä olen aina luullu et kielarissa työnnetään kieli toisen suuhun ja pyöritetään toisen suussa hellästi ympäri kieltä... Mitä mun tarttis sitten tehä? Hitto et ole tainnu nolata itteni paremman kerran joka kerta.... Nyt tarviin todellakin neuvoja!!!
- vuoden parin ajalta
Jos pidätte molemmat karkeista, niin aivan ihana ottaa jtn helposti sulavaa ja leikkiä suusta suuhun -karkkia. repeilyä kesken alkavan suudelman. ^^ Hauskaahan sekin, mutta niiden kanssa ei tosiaan edes 10sec suudelmaa ole mahdollista saada.
- ttippa
Ensin nautiskelet tilanteesta ennen kuin suutelet yhtään ketään. Se hetki ennen kuin huulet koskettavat huulia on maailman paras :)
Hekumointi kannattaa aina ;D Siitä saat ytyä jatkaa eteenpäin ;)
Siksi toisekseen on niin hirmuisesti erilaisia suutelijoita, joihin ei mielestäni oikeastaan edes ole mitään yhtä ja ainoaa, oikeaa reseptiä. Rauhallisuus on ehkä kaikista tärkeintä noin omasta mielestäni. Sitä oppii sitten kuitenkin pusuttelemaan toista mitä enemmän toista pusuttelee ;)
Välillä tosin voi heittää jotain ihan omia kuvioita sekaan noin yllätyksen merkeissä ;) Puraista vaikka vähän tai jos ei muuta niin puhaltaa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244402
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333503Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543394Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203328Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282670Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142165Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774