Perus kysymys SKS.n

Laakso, Mäenpää, Walden, Aalto jne. Miksi teillä ei ole omaa palstaa suomi 24.lla, jossa voisitte esittää noita maailmoja syleileviä visioitanne. Olisi mielenkiintoista nähdä kuinka moni niitä lukisi saati niihin vastaisi, siis teidän muutaman urvelon lisäksi.
5274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juuri puhelimitse, johtohahmojen kesken, kävimme keskustelua omien sivujen aikaan saamiseksi. Ensi viikolla panemme tuulemaan ja kyselemme sivujen ylläpitäjiltä asiaa. Pääset sinäkin, armas ystävä, kommentoimaan sivuillemme.

Äänestä
  • sivuja aikaiseksi. Epäilen kyllä vahvasti, sillä valmiilla kaukalolla on hyvä porsastella.

    Äänestä

  • Olenkin jo pitkään odottanut niitä.

    Äänestä

  • saatteko noita kirjoitti:

    sivuja aikaiseksi. Epäilen kyllä vahvasti, sillä valmiilla kaukalolla on hyvä porsastella.

    ...puhua "valmiista kaukaloista" mitään.
    Veronmaksajat ne Persujenkin kaukalot valmiiksi kustantaa! Meillä onkin näiden "kaukaloitten" kanssa hiukan toinen juttu. Kaikki täytyy tehdä itse ja on vielä perheenkin elatuksesta huolehdittava!

    Toisekseen en mainitsisi ja nimittelisi ihmisiä nimimerkin takaa.

    Äänestä

..."valden" tunnetaan aikamoisena häirikkönä trella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nilkeille kirjoitti:

Laakso, Mäenpää, Walden, Aalto jne. Miksi teillä ei ole omaa palstaa suomi 24.lla, jossa voisitte esittää noita maailmoja syleileviä visioitanne. Olisi mielenkiintoista nähdä kuinka moni niitä lukisi saati niihin vastaisi, siis teidän muutaman urvelon lisäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu