Lordin manageria ammuttiin!

........

"Amerikan-kiertueella oleva Lordi koki perjantai-iltana kauhunhetkiä, kun luodit alkoivat viuhua kiertuebussin vieressä. Mr Lordi Tomi Putaansuu ja hänen vaimonsa Johanna sekä kosketinsoittaja Awa olivat bussissa, kun parinkymmenen metrin päässä bussin ulkopuolella ryöstäjät tulittivat kohti Lordin kiertuemanageria sekä esiintymispaikan turvamiestä. Lordi esiintyi perjantaina Louisvillen Headliners-hallissa Kentuckyssa. Keikan jälkeen Mr Lordi sekä naisväki poistuivat keikkapaikan viereen ajettuun bussiin.

- Muu bändi meni vieressä sijainneeseen baariin. Heidän mukanaan oli kiertuemanagerimme Rikk Scholvinck sekä keikkapaikan turvamies sekä kymmenkunta fania, Putaansuu kertaa tapahtumia.

Tuokion kuluttua Rikk, turvamies sekä fanit lähtivät kävelemään kohti kiertuebussia. Kun he olivat lähestymässä bussia, viereen suhahti auto, josta hyppäsi neljä miestä. - Heistä ainakin parilla oli aseet. Yksi heistä otti kiinni nuoren fanitytön, ja ase tytön ohimolla pakotti hänet maahan makaamaan. Myös yksi pojista jähmettyi paikalleen, kun kaikki muut lähtivät juoksemaan pakoon, Mr Lordi kertoo.

Pitkänhuiskea Rikk loikki edellä ja tukevamman oloinen turvamies perässä. - Ryöstäjät ampuivat heitä kahta kohti. Luodit menivät kuitenkin onneksi ohi. Kumpikaan ei loukkaantunut. Rikk juoksi takaisin baariin ja huusi hälyttämään poliisit paikalle. Poliisi saapui paikalle pikavauhtia, mutta ryöstäjät olivat jo poistuneet paikalta.

- Poliisiautoja oli bussin ympärillä hyvin nopeasti ainakin viisi kappaletta. Kuulimme jälkeenpäin, että kyseiset huumeveikot olivat aiemmin illalla varastaneet aseella uhaten auton, jolla he ajelivat, joten poliisit olivat jo etsimässä heitä. Siksi he olivat paikalla niin nopeasti, koska he tiesivät liikkeellä olevan aseita heiluttelevia ryöstäjiä. Tyyppejä ei oltu saatu kiinni ainakaan siihen mennessä, kun me poistuimme kaupungista.

Hollantilainen kiertuemanageri Rikk juoksi baarista takaisin bussille tarkistamaan bussissa olevien turvallisuutta.

- Rikk ryntäsi bussiin todella säikähtäneenä ja peloissaan, mutta me olimme kunnossa. Olimme pysyneet bussin sisällä koko ajan. Eipä siinä voinut kuin ihmetellä, kun taas bussin ympärillä vilkkuivat poliisiautojen hälytysvalot ja joka puolella kuhisi poliiseja, Mr Lordi viittaa Ozzfestin tapahtumiin.

Silloin virkavaltaa työllistettiin edellisen kerran, kun Lordin henkilökunnan bussi siepattiin.Kaksi ryöstettyä fania menettivät rahansa ja muut arvoesineensä.

- Kaiken tapahtuneen keskellä oli huvittavaa, että poikafania tuntui harmittavan eniten se, että häneltä ryöstetyssä lompakossa olivat hänen aiemmin illan mittaan saamansa kitaraplektrat. Hän menetti ne, mutta ei onneksi t-paitaa, jossa hänellä oli bändin jäsenten nimikirjoitukset.

- Aseen ohimolleen saanut tyttöraasu oli järkyttynyt. Yritimme rauhoitella häntä. Onneksi tästä selvittiin säikähdyksellä, vaikka tässä alkoi jo olla ihmisten henki kyseessä, kun heilutaan aseet kädessä ja niillä myös ammutaan."

/IS

Noillahan käy jatkuva tuuri.

1

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ammuttiin?

      Eihän tuo edes osunut?

      "Luodit menivät kuitenkin onneksi ohi. Kumpikaan ei loukkaantunut."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe