VOI

Viime torstaina ilmestyi ammattiliitto Tehyn uusin Tehy-jäsenlehti.
Tarja Halonen antoi viestissään ymmärtää, että Tehyn ei tulisi kaihtaa mitään keinoja työtaistelussaan.

On melkoisen sopimatonta, että Tasavallan Presidentti instituution edustaja kiihottaa Tehyn hoitajia suorastaan "anarkosyndikalistisiin" toimintatapoihin työtaistelussaan.
3139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

SDP tappiostaan katkerana on masinoinut presidentinkin kaatamaan hallituksen. Se varmistuu sairaanhoitajien avulla.

Ansaitsemmeko näin ahnetta puoluetta kuin SDP?

Äänestä
  • eläkkeelle aivan pian. Ei ole enää ensi kesänä tekemässä sak/demaripolitiikkaa Presidentin puolueettomalta paikalta.

    Mummo on ihan out ja pahasti sekaiseltakin vaikuttaa. Nyt pitäisi kiireesti saada Halonen pois virastaan, ennenkuin tekee enemmän vahinkoa Suomelle.
    Olisi jo muuten eronnutkin, jos demareille olisi tullut pääministerinpaikka vaaleissa.
    Nyt sitten änkyröi, kun ei mennyt niinkuin oli kuvitellut. Lipposesta olisivat yrittäneet tälläkeinoin pressan tehdä.
    Perkele jos seuraavaksi ei saada jo jotain täysipäistä, näiden kolmen vajaa älyisen demarin jälkeen niin Suomen kansa on tyhmää.

    Ja mihinkään natoon ei sitten liitytä, jos meinataan sotimatta selvitä jatkossakin.
    Heti kun nato-sopimus allekirjoitetaan, niin Venäjä alkaa vittuilemaan viimeisen päälle.
    Se antaa meidän niin kauan olla rauhassa kun puolustuksemme hoidetaan nykyisenkaltaisesti.

    Äänestä

...kun oikein Tasavallan Presidentti tukee koulutettujen naisten palkankorotustavoitteita. Korotuksia Kataisen kokoomuskin halusi, mutta vain sen suuruisena että puolueen propagandatavoite täyttyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LUOJA! kirjoitti:

Viime torstaina ilmestyi ammattiliitto Tehyn uusin Tehy-jäsenlehti.
Tarja Halonen antoi viestissään ymmärtää, että Tehyn ei tulisi kaihtaa mitään keinoja työtaistelussaan.

On melkoisen sopimatonta, että Tasavallan Presidentti instituution edustaja kiihottaa Tehyn hoitajia suorastaan "anarkosyndikalistisiin" toimintatapoihin työtaistelussaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu