Olen ostamassa lämminverinen ruuna, voiko joku olla nini kiltti ja kertoa kuinka paljon rahaa suurin piirtein kuukaudessa menee.
Hinta
1
404
Vastaukset
- ---------------------------...
kauraan ehkä jotain noin 5e/kk. heinään noin 80e/kk.
puruun jos paaleja noin 30e/kk. kengitys noin 5-7vk välein 70e. rahan menoa lämppärin kokoisessa on vaihtelevasti siinä 120-180euron välillä/kk.
irtopuru on halvempaa, jos itellä on vehkeitä sitä sahoilta hakea (litimärkää purua en kyllä laittais minkään elukan alle ja joskus sahoilta ei muuta saa). hevosen kokoinen elukka kun sairastuu, niin siinä sitä vasta itsensä saa kipeeksi maksaa. ex-hevosen omistaja, tätä nykyy harrastan lähinnä taasen talleja, ei oo niin riskialtista hommaa köyhän pussille.... mutta jos ois rahaa, niin ettei huolia sen riittämisestä, niin kyllä oma hevonen on iloa:) onnea hevosen omistamiseen=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2303009Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1952637Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208- 701108
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971105Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3711082Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22818