Olen ostamassa lämminverinen ruuna, voiko joku olla nini kiltti ja kertoa kuinka paljon rahaa suurin piirtein kuukaudessa menee.
Hinta
Leena111
1410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
kauraan ehkä jotain noin 5e/kk. heinään noin 80e/kk.
puruun jos paaleja noin 30e/kk. kengitys noin 5-7vk välein 70e. rahan menoa lämppärin kokoisessa on vaihtelevasti siinä 120-180euron välillä/kk.
irtopuru on halvempaa, jos itellä on vehkeitä sitä sahoilta hakea (litimärkää purua en kyllä laittais minkään elukan alle ja joskus sahoilta ei muuta saa). hevosen kokoinen elukka kun sairastuu, niin siinä sitä vasta itsensä saa kipeeksi maksaa. ex-hevosen omistaja, tätä nykyy harrastan lähinnä taasen talleja, ei oo niin riskialtista hommaa köyhän pussille.... mutta jos ois rahaa, niin ettei huolia sen riittämisestä, niin kyllä oma hevonen on iloa:) onnea hevosen omistamiseen=)