S P I R I T I S M I .

saksett.

Onko Spiritismiä oikeasti olemassa? Haluaisin kokeilla sitä, mutta olen kuullut niin hurjia juttuja, etten uskalla. Oletteko te pelanneet? Millaiset tunnelmat oli sen jälkeen ja kävikö mitenkään sen jälkeen? KOKEMUKSIA TÄNNE.

4

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tippadiu

      kokeitiin kerran kahden ystävän kanssa. oltiin ihan peloissamme-innoissamme koko ajan, onneksi/harmiksi ei tapahtunut mitää yliluonnollista tai pelottavaa. enään en usko spiritismiin. tehtiin kaikki "sääntöjen" mukaan.. oli vähän turhautunut tunne sen jälkee ku oli hommannu kaikki kynttilät ja vesilasit ja esetellu ne jollekki tietylle alustalle yms. :D

      • iodfonsc

        Minäkin olen kokeillut spiritismiä kahden ystäväni kanssa. Ei tapahtunut mitään yli luonnollista ja olen kyllä onnellinen siitä, teimme kaikki sääntöjen mukaan (emme kysyneet mitän kuolemasta yms.) olisin kyllä halunnut, mutta kaverit eivät olleet samaa mieltä. Itse uskon spiritismiin täysin :) en oikeasti ymmärrä mikä sitä lasia liikuttaa, ei ainenkaaan ystäväni, koska kysyin sellaisia kysymyksiä mihin ystäväni eivät tienneet vastauksia ja aina lasi liikkui oikean vastauksen päälle, itsekkään en lasia liikuttanut, aivan käsittämätön peli.

        kannattaa kokeilla, mutta ohjeiden mukaan. Muista spiritismi ei aina onnistu ensimmäisellä kerralla ja jos pelaajat eivät usko siihen ollenkaan.!


    • Nahkatuuba

      "Onko Spiritismiä oikeasti olemassa?"

      Tietenkin on. Kautta vuosituhansien on ihmiset palvoneet ja mananneet henkiä. Se onkin sitten eri asia, onko henkiä olemassa...

      "Haluaisin kokeilla sitä, mutta olen kuullut niin hurjia juttuja, etten uskalla. Oletteko te pelanneet? Millaiset tunnelmat oli sen jälkeen ja kävikö mitenkään sen jälkeen? KOKEMUKSIA TÄNNE."

      En ole kokeillut, mutta olen kuullut spiritismijuttuja. Lasi liikkuu, koska pelaajat liikuttavat sitä käsillään tiedostomattomasti.

    • .666.

      Spiritismiä ei kannata kokeilla ihan vaan huvin vuoksi, VARSINKAAN SILLOIN kun siihen ei usko. Spiritismihän on yhteyden ottamista kuolleisiin jos heiltä halutaan tietää jotain. Spiritismistä liikkuu erilaisia huhuja mitä pelaajille on käynyt juuri sen takia, että peliä vain kokeillaan ihan "huvin vuoksi" joka suututtaa henget. Peli ei myöskään toimi juuri tämän takia kun sitä ihan vaan huvin vuoksi kokeillaan ja kukaan ei oikeasti siihen usko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      74
      1370
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      930
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      872
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      89
      779
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      684
    6. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      654
    7. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      44
      595
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      594
    9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      133
      586
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      45
      547
    Aihe