Hieno suoritus. Tulosi todistavat, että ahkeruus kannattaa ja ettävähän myös järkeä tarvitaan, jos aikoo saada kanallisomaisuuden poikimaan ihan näin yksityiseen taskuun. Onnea.
Toivon sydämeni pohjasta, että nyt kun perillisesikään muutamaan sukupolveen ei koskaan tarvitse tehdä työtä, eivät aivan tärvääntyisi. Osaisivat rajoittaa ykityisten lentokoneittensa määrän jne. Varmaan kannattaa lähteä jonnekn muualle, missä rikkaita ymmärretään. Täällähän törmä vain kateuteen.
Onnea Lilius
5
324
Vastaukset
- hyvän päälle
ja sortuvat jo nuorina koviin huum....
- titi56
Eikös se niin ole että jokainen on palkkansa ansainnut. Mielestäni tässä tapauksessa ne jotka jatkavat sähkön ostoa Fortumilta ovat sitä mieltä että kyseisenlaiset palkat johdolle ovat ok.
- ppdpap
Näin se on. Ei siellä todellisuudessa töitä ole tehty sen enempää kuin ennenkään vaan päästelty erinomaisen kasvukehityksen mukana vapaalla ja pidetty myyntihinnat tapissa. Siis ansionsa mukaisesti saivat.
on näköjään kannattavampaa kuin kännyköiden.
Kännykät on työlästä rahaa kun asiakkaat on ympäri maailmaa ja uusia malleja tulee ilmestyä useasti.
Sähköakään ei ole kuin kaksi perustyyppiä tasa- ja vaihtovirtaa joista vaihtovirta on selvästi tuottoisempaa ilman ettei edes markkinaosuuksia tarvitse lisätä.
Suomen kannattaa keskittyä vain vaihtovirtaan joka ei ole niin hintaherkkää ja unohtaa muut kotkotukset.- Oikea Osoite
Jos ei miellytä niin muistaa vaan että Fortumin yksityistämisestä vastuussa olivat demarit, jotka tuon Liliuksen kompensointipaketin tuollaisenaan hyväksyivät.
Heillä olisi ollut valta määrätä asiat toteutettavaksi toisinkin.
Taisi vaan omien taskujen täyttäminen kiinnostaa enemmän kuin kansan yhteinen hyvä.. vaan milläs saisi suomalaisen demarien perusäänestäjän tämän ymmärtämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1584966Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962159Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211516Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430