vastaus tiedonnälkään

Löysin tällaisen, milloinhan joku toteuttaa oikeasti?
http://www.aijaa.com/img/00038/1179739.png
7611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

... yksi kpl on jo kuulemma ennakkotilauksessa Sisäministeriöön, toinen HKKK:hon, ja kolmas Maikkarille (joka lupas kopsata sen Polle-TV:n toimitukselle). Ensin nämä tahot joutuvat tosin opetella lukemaan.

Äänestä
  • Clubilaisten pitäisi perustaa oy ja tehdä tuollanen kirja valmiiksi ja löisitte järkyttävän kovan hinnan sille, ehkä joku 200 euroa ja jakaisitte rahat sitten keskenännee. Kyllä teidän täytyy hyödyntää taloudellisesti tuota uteliaiden tiedonjanoa, sillä se on niin sairaalloista.

    Äänestä

  • perustaa oy kirjoitti:

    Clubilaisten pitäisi perustaa oy ja tehdä tuollanen kirja valmiiksi ja löisitte järkyttävän kovan hinnan sille, ehkä joku 200 euroa ja jakaisitte rahat sitten keskenännee. Kyllä teidän täytyy hyödyntää taloudellisesti tuota uteliaiden tiedonjanoa, sillä se on niin sairaalloista.

    myymään ainoastaan kaverilta kaverille ja suosittelun tehnyt kaveri saa 20% myyntihinnasta, klupi 10%. Ja kirjaa ei myydä kirjana vaan K-Lisenssinä, joka oikeuttaa kirjan lukemiseen.

    Äänestä

  • todennäköisesti kirjoitti:

    myymään ainoastaan kaverilta kaverille ja suosittelun tehnyt kaveri saa 20% myyntihinnasta, klupi 10%. Ja kirjaa ei myydä kirjana vaan K-Lisenssinä, joka oikeuttaa kirjan lukemiseen.

    Tuollainen provisio järjestelmähän ei ole mitenkään harvinainen. Mutta se, että tuo k-lisenssi oikeuttaisi lukemaan kyseisen kirjan olisi loistava.

    Hyvä kootkaa tietonne rakkaat clubilaiset ja kaupallistakaa se, kysyntää on ainakin olemassa.

    Äänestä

Tosin kirjan selkämys on turhan leveä. Tuo vaikuttaa jo vähintään 200-sivuiselta opukselta. WinClub-raamatun sivumäärä tuskin nousee kovin suureksi, koska vastaus jokaiseen kysymykseen on "Teille ei ole tarvetta kertoa mitään."

Äänestä
  • Tuhat tapaa tuhlata täysin hyödyttömään roskaan.
    Käsittää siis 95% opuksesta.

    Clubber

    Äänestä

Winclubin uusi maksuautomatti laittaa 400 % joka viikko tilille !
Käske ponsorisi laittaa se päälle !!!

Pitaisi olla oletusarvona !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksu lisensseillä kirjoitti:

Löysin tällaisen, milloinhan joku toteuttaa oikeasti?
http://www.aijaa.com/img/00038/1179739.png

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu