Mahtaakohan olla kuinka tavanomista skorpioni naisilla, mielitilojen vaihtelu?(ei kyseessä vaihdevuodet)"mut ei mikään teini juttukaan" hih Yhdessä hetkessä kaikki on tosi jees, kertoo tunteistaan ja jne... ja sitten yhdessä hetkessä pohjoistuulet puhaltaa...liiankin rajusti:( Millainen on oikeesti rakkaus elämässä??? Tietenki yksilöllistä, johtuen monista asioista...mutta nyt haluaisinkin saada ympäripyöreen kuvan ja tehdä siitä omat johtopäätökseni. Kovasti en kyllä usko taivaanmerkkeihin, mut luulen täältä saavani jonkinlaisen kuvan."yleisesti" millaisia ovat...joten kai jollainlailla kumminkin uskoo:)
Toisinaan tulee tunne, et uudet tuulet puhaltaa tai sitten vanha suola janottaa...ei pysty tietään...toivottavasti ei, niin ainakin syvästi toivon. Sillä kyseistä naista aivan valtavasti Rakastan ja sen olen Hänelle tuonut kyllä julki ja kaikille muillekin. Olen todella syvästi RAKASTUNUT Häneen!!! Ehkä liikaakin, vai voiko niin käydä??? Kuulemma liiallin rakkauden tunnustus ahdistaa...hmm...ikävää, oikeesti, jos se rupee ahdistaan, et kertoo toiselle Hänestä pitävän...No nyt joku takertuu tietysti pilkkuihin...Niitä on ja tulee olemaan.Hih...ja sitten taas asiaan :)
Ovatko oikeesti kaikki skorpioni naiset hirmu syvällisiä, siis omissa ajatuksissaan? Ei tuo julki ajatuksiaan ja vain jumittuu niihin. Ilmoittamalla, et tänään pyörii päässä asioita, ei nähdä...
Sydän suree ja kovin :( hirmuisesti Sinua Rakastan ja sen kyllä tiedät, joskus vain tuntuu epäoikeden mukaiselta...
sydän
4
1279
Vastaukset 4
- oma mielipiteeni
Olen skorpparinainen. Mielialani on pitkälti riippuvainen omasta vireystilasta. Jos on paljon tekemistä ja stressiä pukkaa päälle, se vaikuttaa mielialaani negatiivisesti eli silloin haluan vältellä ihmisiä ja pysytellä omissa oloissani. Kun on saanut hieman levätä ja kerätä voimia niin sitten jaksaa taas olla sosiaalinen.
Olen hirmu syvällinen, pohdin ja analysoin (mies)asioita viikkoja, jopa kuukausia. Hirveän estynytkin olen, paitsi sen oikean kanssa ja niitä "oikeita" sattuu kohdalle noin yksi kymmenessä vuodessa... eli kun kiinnyn johonkin ihmiseen, muut miehet eivät pyöri mielessä.- toinen skorppariN
en tiedä, mutta jos väittää että skorpparia ahdistaa liiallinen rakkaus, niin ollaan kyllä metässä ja pahasti...ei skorpioni halua olla vapaa ja semmonen viheltelijä joka vaihtaa kumppania kuin likasia sukkia.
skorppari on epäilevä, tarkkaileva, arvioiva...kun huomaa että on rakastunut, haluaa tietää mitä toinen tuntee. kun on oikea hetki, skorpioni paljastaa sen syvimmän, ja siitä voi olla varma, että skorpioni odottaa sinulta sen jälkeen 110% uskollisuutta ja luottamusta.
...loppujen lopuksi häntä voi kaduttaa että tekikö itsensä naurun alaiseksi ja tyhmäksi sillä, että puhua niin "syvällisiä", ja se voi johtaa sulkeutumiseen ja mielialan muutoksiin.
yksinkertaisesti, skorpioni ei halua olla tyhmä, eikä halua tyhmän leimaa otsaansa.
skorpionit ovat syvällisiä, eroottisia, uskollisia,kostonhimoisia, ikuiseen rakkauteen uskovia ihmisiä. ei mene halpaan;) - skorpinezza
toinen skorppariN kirjoitti:
en tiedä, mutta jos väittää että skorpparia ahdistaa liiallinen rakkaus, niin ollaan kyllä metässä ja pahasti...ei skorpioni halua olla vapaa ja semmonen viheltelijä joka vaihtaa kumppania kuin likasia sukkia.
skorppari on epäilevä, tarkkaileva, arvioiva...kun huomaa että on rakastunut, haluaa tietää mitä toinen tuntee. kun on oikea hetki, skorpioni paljastaa sen syvimmän, ja siitä voi olla varma, että skorpioni odottaa sinulta sen jälkeen 110% uskollisuutta ja luottamusta.
...loppujen lopuksi häntä voi kaduttaa että tekikö itsensä naurun alaiseksi ja tyhmäksi sillä, että puhua niin "syvällisiä", ja se voi johtaa sulkeutumiseen ja mielialan muutoksiin.
yksinkertaisesti, skorpioni ei halua olla tyhmä, eikä halua tyhmän leimaa otsaansa.
skorpionit ovat syvällisiä, eroottisia, uskollisia,kostonhimoisia, ikuiseen rakkauteen uskovia ihmisiä. ei mene halpaan;)Haluaa kuulla rakkauden tunnustuksia, kaipaa hellimistä ja hoivaa. Mutta jos hiukankaan epäilee että toinen ei ole satasella mukana niin vetäytyy, ei uskolla näyttää tunteitaan, haluaa siis varmistuksen ja vahvistuksen kumppanilta.
Jos olet tarkoittamattasikaan loukannut skorpioni tai hän epäilee sinun tunteita on varmaan piikki pystyssä ja suojautuu.
Myös ulkopuolinen stressi aiheuttaa joskus sen että haluaa olla omassa rauhassa ja miettiä asioita. Kuitenkin kaipaa sinulta tietoa että välität vaikka hän onkin omissa oloissaan.
- kanssa elellyt
parikymmentä vuotta ja täytyy sanoa, että temperamenttiä löytyy ainakin silloin kun on ne päivät. Silloin joutuu kalamieskin hommiin ja kaikki pitää olla tiptop. Ei sohvan allakaan saa olla pölyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 671151
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️45865- 69792
- 82771
- 149736
- 64693
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80689Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37685Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?11604Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k202586Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m117578Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19575- 52539
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail115515- 90508
Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18490Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline114465Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet147448YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25446Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65441