järkeä enään! Ei ole järkeä enään vastailla yhtään mihinkään.
Sori vaan, että pistin uudelleen aikaisemmin lähettämäni viestin uuteen ketjuun.
Annetaan Adan ja kumppaneitten, sekä muropattien olla omissa oloissaan. Samaa mielta olen myös siinä, että Ada tosiaankin kiertelee ja provoilee, sen minkä kerkeää.
Ei kannata vastailla Adalle ja muille kyseleville yhtään mitään. Ei se hyödytä klubilaisia yhtään mitään. Vatustajat saavat vain lisää jännäkakkaa latinkiin, kun täällä vastaillaan klubia koskevia kysymyksiä.
Antaa heidän kitistä ja kysellä asiosta, josta heillä ei ole mitään hajuakaan tai saatikka sitten tietoakaan.
Antaa vankkureiden kulkea ja rattaiden kitistä. Niinhän se on ollut iät ja ajat.
Tai vastaavasti: Vankkurit kulkee ja rakit räksyttää kurkkunsa käheäksi.
Terveisin: Klubilainen
Ja loppukevennykseksi katsokaa tämä.
http://www.youtube.com/watch?v=4oZYqAeIdYk
Sori vaan, että pistin uudelleen aikaisemmin lähettämäni viestin uuteen ketjuun.
Annetaan Adan ja kumppaneitten, sekä muropattien olla omissa oloissaan. Samaa mielta olen myös siinä, että Ada tosiaankin kiertelee ja provoilee, sen minkä kerkeää.
Ei kannata vastailla Adalle ja muille kyseleville yhtään mitään. Ei se hyödytä klubilaisia yhtään mitään. Vatustajat saavat vain lisää jännäkakkaa latinkiin, kun täällä vastaillaan klubia koskevia kysymyksiä.
Antaa heidän kitistä ja kysellä asiosta, josta heillä ei ole mitään hajuakaan tai saatikka sitten tietoakaan.
Antaa vankkureiden kulkea ja rattaiden kitistä. Niinhän se on ollut iät ja ajat.
Tai vastaavasti: Vankkurit kulkee ja rakit räksyttää kurkkunsa käheäksi.
Terveisin: Klubilainen
Ja loppukevennykseksi katsokaa tämä.
http://www.youtube.com/watch?v=4oZYqAeIdYk
Vastaukset 26
Vanhimmat
Totta lökiset, ei ole hyötyä vastailla näille hörhöille!
Hakekoot tietonsa mistä lystäävät.
Huvittavaa seurata miten vastustajien hätä kasvaa !!
Ei Taidakkaan klubi kaatua paska puhumalla :)
Kaupan seinässä luki 60- luvulla "klubi piristää", mutt se oli eri juttu.
jaa nii: mitaan ei voida, rahaa tulee, mitä tehdään !!
Ei ole Winclubilaisten unissa muita kuin Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada,Ada ja Ada. Hyvä niin. Kuinka yksi keskustelupalstan henkilö voi aiheuttaa verentykytyksiä Winclubilaisten päässä? Kuinka?
Tämä Winclubilaisten argumentointi on aina tämmöistä: Kun ei pystytä ja osata niin syytetään että:
a) ei saa puhua asiasta
b) asia ei kuulu kysyjälle
c) haukutaan kysyjää kateelliseksi
d) haukutaan kysyjää itseään
e) en minä rivi-Winclubilainen tiedä mitään
f) KATEELLISET
Montako Winclubilaista löysit tämän vuoden verotiedoista? MONTAKO? Onko sijoitusklubin määritelmä, että laittaa ensin omat rahat klubiin ja sitten EHKÄ HYVÄLLÄ TUURILLA saa laittamat rahat takaisin. Eli suomeksi: käyttää rahat sukanvarressa ja ottaa ne takaisin ilman tuottoa. :)
En ole nähnyt tai lukenut yhtään ulkopuolisen kirjoittamaa artikkelia, jossa todetaan Winclubin toimivan. Asiaa voidaan verrata vaikka ikiliikkujaan. Pitäisikö minun todistaa, jos olen keksinyt ikiliikkujan?
Missä Winclubin kaupankäynti tapahtuu? Kuka kaupankäyntiä tekee? Mitkä ovat rahavolyymit?
Todella läpinäkyvää sijoitustoimintaa... EI KUULUU SULLE KUN OVAT SALAISUUKSIA! :D
Se ei todellakaan kuulu sinulle.
"En ole nähnyt tai lukenut yhtään ulkopuolisen kirjoittamaa artikkelia, jossa todetaan Winclubin toimivan. Asiaa voidaan verrata vaikka ikiliikkujaan. Pitäisikö minun todistaa, jos olen keksinyt ikiliikkujan?"
- sinun ei ole tarvekaan nähdä
- sinun ei tarvitse tietää toimiiko winclub vai ei
- meidän ei tarvitse todistaa yhtään mitään, joten älä huoli sinäkään siitä ikiliikkujasi todistamisesta
- ada ei ole meille mikään vatustajien ruumiillistuma, mutta se nyt on vaan ollut suurimpana äänessä, ja lähestulkoon joka viestissä syytellyt, panetellut, ja solvannut. miten sinä tuollaisiin viesteihin suhtautuisit, jos joku yksittäinen henkilö ottaisi tehtäväkseen mustamaalata jonkun sinulle tärkeän asian, ilman syytä - ja varsinkaan, kun se sinulle tärkeä asia ei kuulu sille mustamaalaajalle millään tavalla? katsoisit vierestä, ja antaisit siunauksen...? yeah, right.
no, nyt olemme saaneet sen mitä halusimme, eli olemme todistaneet että ada on median kätyri - joten siinä on yksi painava syy LISÄÄ, miksi sille ei toimita vastailla YHTÄÄN mitään. ja sama pätee kaikkiin teihin. tuo viestisi oli taas yksi loistava esimerkki siitä, miksi teille ei kannata vastata.
ja lopuksi: nämä asiat eivät edelleenkään kuulu teille.
... nyt ainakin. Syystä siitä, että sä kerrot taas kerran omias, eli valehtelet. Ada ei ole poliisin, median tai minkään muunkaan tahon kätyri.
Vai heitätkö tota samaa potaskaa jatkuvasti siksi, että saisit clubilaiset toimimaan haluamallasi tavalla? Pelottelet heitä noin? Haluat, että he pitävät suunsa kiinni vai? Haluat hallita heitä ja heidän sanomisiaan vai?
Ja mitaan ette voi...
ei kuulu.
kaikuuko?
..., mutta näkyy.
Ja mitaan ette voi...
näkyy.
kaikuuko?
no katsele sitte ihan rauhassa, mutta kun nämä asiat eivät sinulle kuulu, niin älä ihmettele miksi sinulle ei vastata. ja näkyy sen verran hyvin näkyvän nämä kyselemäsi jutut sinulle, että ne on näkyneet ihan poliisi-tv:ssä asti.
... vaihtoehtona sellainen, että kokenut toimittaja ymmärtää ja osaa kaivaa oikeanlaista tietoa? Minkä mä sille voin, jos joku median edustaja kaivaa tietojaan keskusteluforumeilta?
Jos juttu pitää tehdä ja vastapuoli pihtaa, niin sitten on tyydyttävä siihen, mitä on saatavilla. Se tuntemattomana pysyminenhän on teidän valintanne, ei median.
Ja mitaan ette voi...
"Jos juttu pitää tehdä ja vastapuoli pihtaa, niin sitten on tyydyttävä siihen, mitä on saatavilla. Se tuntemattomana pysyminenhän on teidän valintanne, ei median."
tämän vuoksi me emme sinulle vastailekaan, vaan pihdataan. siihen on sinunkin median edustajana tyytyminen.
Houraile vaan sinä Adasta!
Asiahan kuuluu minulle, jos täällä kailotetaan virtuaalirahoja ja -voittoja. Sitten kysellään että mihin homma perustuu. Winclubilaiset sanovat homman perustuvan ihmeellisiin mekanismeihin, joita terve järki ei voi käsittää. Jos kailotat voittojesi puolesta niin ilmoitappas verokarhulle montako lisenssiä olet hankkinut. Jooko? Saat tienata virtuaalirahoja ihan kuinka paljon haluat ja en ole kateellinen. Ilmoita virtuaalirahat ja -voitot myös verokarhulle.
Taitaa Winclubin puolestapuhujat olla TODELLA alakynnessä kun pitää koko ajan siirtää asia ADAAN. :D
"miten sinä tuollaisiin viesteihin suhtautuisit, jos joku yksittäinen henkilö ottaisi tehtäväkseen mustamaalata jonkun sinulle tärkeän asian, ilman syytä - ja varsinkaan, kun se sinulle tärkeä asia ei kuulu sille mustamaalaajalle millään tavalla? katsoisit vierestä, ja antaisit siunauksen...? yeah, right."
Minä todistaisin yksiselitteisesti faktojen avulla sen, että mustamaalaaja on väärässä ja sen jälkeen jättäisin hänet omaan arvoonsa. Jotakin mitä te clubilaiset ette ole tehneet, ettekä pysty edes tekemään.
tämän enempää todistelemaan. eikä teille muutenkaan mikään riittäisi, se on jo nähty.
ja ihan hyvä näin, olkaa vaan siinä uskossa että homma on kusetusta. kyllä se meille sopii.
älkääkä te kauheasti huoliko minun veroasioistani, kyllä minä tonttini hoidan. toivottavasti myös tekin.
"Enempää todistelemaan". Hehe. Ainuttakaan todistetta ei ole nähty, ja klubipoikien ainoa peruste on se, että "ei MEIDÄN tartte mitään, isot pojat osaa asiansa ja me ollaan niiiiin sijoittajaa ja mukana tässä".
No, toivottavasti moni klubilainen ei menetä tulevaisuuttaan heikon aivokapasiteettinsa takia. Vaikka ei se varmaan muutenkaan olisi kovin valoisa ollut, tyhmyydestä kun sakotetaan aina. :)
tarvitsekaan nähdä - ettehän te niillä todisteilla lopulta mitään edes tee? mukaan kun ei enää pääse, niin se olisi teille ainoastaan kirpaisevampaa ja vihlovampaa, kun huomaisitte asian todellisen laidan, kuitenkaan mukaan pääsemättä.
joten, pidetään asia näin. kummallakin on hyvä mieli; te uskotte olevanne oikeassa, ja voitte porukalla hymistellä vahingoniloisesti, ja me... no, me kärsimme vahingoniloisesti. ;)
tällaisesta tyhmyydestä minua saa tulevaisuudessakin sakottaa, jos se sakotus samanlaista silloinkin on.
hehe... pentu. :D
Edes YKSI järkevä syy miksi sinun tai kenenkään muunkaan ulkopuolisen pitäisi tietää klubin toimintaperiaatteista mitään.
Miksi?
Ja unohdetaan se ihmisen luontainen uteliaisuus.
Se on sinänsä kelpaava syy, mutta ei ylitä kynnystä kertoa mitään.
Varsinkin seuraavat kysymykset ovat oikeesti turhia:
-KUKA treidaa
-MISSÄ treidaa
-PALJONKO treidaa
-MIKSI on ABCX - lisenssit
Kaikkeen on asialliset vastaukset olemassa.
Miksi luulette että teille kerrottaisiin ne?
Ja miksi mielestäsi ne pitäisi kertoa?
Siinä tuli sitten toinen vakiopaniikkiselitys, eihän muiden tarvitsekaan tietää. :)
Jotenkin on tunne, ettet edes tiedä, mistä puhut. Edelleenkään. Kova tarve on suuta piestä, vaikka ei mitään ole "to back it up with". Etkö oikeasti mitään oppinut aiemmista virheistäsi, joissa tuli kunnon ruikkaus housuun? :D
vatustelijoilla koko ajan! koettakaahan keksiä jotain uutta... teille on näemmä rusahtanut se sama kakka pöksyihin kuin adallekin. :D :D
Onko nolo fiilis, kun sinut tunnistetaan noin helposti samaksi kurahousuksi samoine tyhjine puheinesi? :D
Vaihda jo levyä, tuo tyyli ja tapa ei yksinkertaisesti vain toimi kuin sinua yksinkertaisemmille. Joita toki klubissa lienee ainakin kaksinumeroinen luku. ;)
helppo vedättää!! :D
teidän vedättämistänne voisi jatkaa vaikka koko päivän, mutta se alkaa maistua jo hieman puulle, kun se on niin helppoa...
jätänkin teidät pyyhkimään sitä kakkaa sieltä pöksyistä, ja värisemään odotuksesta, että milloinkahan antaisimme teille seuraavan tiedonmurusen... :D
sitä saatte mitä luultavimmin odottaa aika pitkään, kun emme enää oikein jaksaisi leikkiä teidän kanssanne, mutta ainahan sitä voitte kuitenkin odottaa, ja odottaessanne lirautella taas muutamat tuhnaukset sinne pöksyihinne. ;)
"Varsinkin seuraavat kysymykset ovat oikeesti turhia:
-KUKA treidaa
-MISSÄ treidaa
-PALJONKO treidaa
-MIKSI on ABCX - lisenssit"
Vastaukset em. kysymyksiin winclubin osalta:
-kukaan EI treidaa
-clubi EI treidaa MISSÄÄN
-MITÄÄN EI treidata
-ABCX lisenssit ovat PELKKÄÄ VEDÄTYSTÄ
Olkaatten hyvät.
eli päästään jatkamaan siitä jo aiemminkin sanomastani tilanteesta; eli muut voivat hymistellä vahingoniloisena klubilaisille, ja klubilaiset taas... no, mitäpäs se teille kuuluu. teille riittää hyvin se vahingonilo.
hyvä että juttu selvisi!
Oletteko huomanneet, että täällä Suomen maassa on muitakin kuin Ada (kiitos Ada ihan asiallisista ja ärhäköistä kommenteista), joita kiinnostaa tuo toimintanne - ihan periaatteen vuoksi.
Kuka tahansa meistä on voinut infota mediaa, viranomaisia ymsyms.
Tehän ette uskalla muuta kuin huudella puskista!
On aika heikoissa kantimissa firman maine, kun jäsenet tärisevät hermoheikkoina kuset&paskat housuissa keskustalupalstoilla riehumassa. Eikö suuren firmanne johto muka voi rauhoitella teitä-poloisia - EI NÄKÖJÄÄN!
Wessalaiset, tiedättekö muita sijoittajia, jotka joutuvat itkemään ja puolustelemaan omaan "klubiaan" tällaisilla areenoilla? Onko Nokian sijoittajia näkynyt? Tai Fortumin? Kait heillä tuotot samaa luokkaa teidän kanssanne - ainakin teidän tietojenne mukaan...
"sijoittajia" solvattu, paneteltu, vittuiltu, haukuttu, mustamaalattu, jne jne tällä palstalla? sori jos on mennyt multa silmien ohi, mutta en oo kyllä sellaisia huomannut. miksi sitä kukaan puolustelisi, jos ei kukaan hauku tai mustamaalaa? taidat olla hieman yksinkertainen?
kyse on vaan siitä, että joitain klubilaisia on tuo vittuilu ja syytön mustamaalaus ärsyttänyt sen verran, että ovat halunneet omaansa puolustaa. kenenkään ei edes pitäisi joutua tuollaiseen, mutta teitähän siitä saa syyttää. lopeetakaa se vittuilu, niin kyllä tuo puolustaminenkin loppuu.
Onko vittuilua, kun pitää teitä tyhminä? Sehän nyt on perusteltu niin monta kertaa jo. Toki totuus sattuu, mutta niin sen pitääkin. :D Huomaa kyllä, miten kurahousuklubilla on hirvittävä tarve puolustella ja selitellä, mutta rahaa vaan ei saa. Sääli, totta tosiaan. Nyt taitavat sitten joutua lopettamaan kurjuutensa muiden nauraessa vieressä. :D :D :D
Klubin toiminnassa? Taidat olla kateellinen yksilö, joka asuu Suomi nimisessä maassa.