Asiakaspalvelu

Ostin eilen rintaliivit. Myyjä oli äärettömän ystävällinen ja palveluhenkinen mutta siitä hermostuin kun liivejä sovitellessa alkoi sovituskopin verho heilumaan ja sen raosta lykkäsi kauppias päänsä ja katseli ja kyseli että onko sopivat ja pitääkö olkaimia kiristää...en niitä sitten enempiä sovitellut vaan otin ne jotka joten kuten olivat sopivat. Miten muut kokevat kurkkimisen. Mulla siinä menee raja, haluan sovitella itekseni ja pyydän kyllä mielipiteen jos sellaisen tarvitsen.

12

645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pirre*

      minäkään haluan että sovitussopen verhoja availlaan kesken sovituksen, voihan myyjä kysyä verhon läpikin että tarvitsetteko apua tai muita kokoja..

      • älä maraja

        oot maan mahottoman älykääs naine.


      • Pirre*
        älä maraja kirjoitti:

        oot maan mahottoman älykääs naine.

        ja ymmärrän että myyjät vain tekevät työtään, ja haluavat palvella..mutku nää tämmöiset jutut on semmoisia henk.kohtaisia tuntemusasioita.


    • Kannattaa käyttää aina vain samaa liivien erikoiskauppaa, jos sattuu löytämään rauhallisen ja miellyttävän, siis mieleisen liikkeen ja siellä kannattaa käyttää omaa asiakaskortistoa, niin helpottaa kummasti.

    • Otto-Vaan

      Tämäkin siun aloitus olis unohtunut tekemäti jos olis ollukkin mies myyjä.:)))

      • Vois muuten olla oikeesti hauskaa ja piristävää jos rintsikkakaupassa olis mies myyjä niiden kuivien ja kyyläävien naisten sijasta. Se on todella epämiellyttävää jos nainen mittailee ja katselee mun rintoja, mutta ehkä se jos mies niitä mittojen ottais, niin ei olisi lainkan niin epämiellyttävää. Varmasti se olisi paljon hauskempaa.


      • miljoona kirjoitti:

        Vois muuten olla oikeesti hauskaa ja piristävää jos rintsikkakaupassa olis mies myyjä niiden kuivien ja kyyläävien naisten sijasta. Se on todella epämiellyttävää jos nainen mittailee ja katselee mun rintoja, mutta ehkä se jos mies niitä mittojen ottais, niin ei olisi lainkan niin epämiellyttävää. Varmasti se olisi paljon hauskempaa.

        sellainen salskea nuori mies...
        voisi olla mieluinen harjoittelupaikka monelle pojanklopille mennä myyjäksi tissiliivikauppaan...


      • Pirre*
        Paloma.se.co kirjoitti:

        sellainen salskea nuori mies...
        voisi olla mieluinen harjoittelupaikka monelle pojanklopille mennä myyjäksi tissiliivikauppaan...

        myynti millaisiin lukemiin? :)


      • Pirre* kirjoitti:

        myynti millaisiin lukemiin? :)

        Menisin mieluummin miespuoliselle tissienmittaajalle.


    • Heikunkeikku

      ..prikulleen samaa mieltä sun kanssa. Kaipa nyt aikuinen ihminen osaa liivejä itsekseenkin kokeilla. Mullekin on käynyt niin, että myyjä on tullut kurkistelemaan. Sanoin kohteliaasti (vaikka suututti), että pyydän kyllä apua jos tarvitsen.
      En muutenkaan pidä jos myyjät seuraavat ja tuputtavat omia neuvojaan esim vaatteitten ostossa. Sanon yleensä, että katselen tässä kaikessa rauhassa itsekseni.

    • puuhella

      olet oikeassa se tuntuu tosi kurjalle kun myyjä siinä kurkkii ja kun siinä nyt ei oikastaan tarvi kenenkään apua kun olkaimet nyt itsekin saa varmasti korjattua oikealle kohdalle.se vain on joidenkin myyjien tapa, haluavatko he vaan palvella asiakkaan "hyvin" vai mitä se on? Siihen on vaan vaikea sanoa mitään kun ei haluaisi loukata häntä, miten sen osaisi sanoa niin että myyjä ymmärtäisi ilman että pahoittaisi mielensä.

      • rintsukka

        Hyvältähän se vaan tuntuu, kun kauppias samalla vähän kopaisee.Etennii miespuolinen:D


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      105
      8257
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      112
      5774
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      56
      5246
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      289
      5206
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      78
      3861
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3041
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2757
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2558
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2532
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2501
    Aihe